Warning: Illegal string offset 'html' in /home/knocker/domains/zombie-zone.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 914 Lista rzeczy, które należy kupić przed Z day - Zombie Zone Forum

Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Lista rzeczy, które należy kupić przed Z day

27 odpowiedzi w tym temacie

Undertaker

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 39 postów
Pewnie nie jeden z nas spotkał się z pytaniem "Po co Ci to wszystko?" Ja wyznaję zasadę lepiej mieć i nie potrzebować niż potrzebować i nie mieć.
Zróbmy w tym temacie listą rzeczy, które należałoby mieć na czarną godzinę. Może komuś coś brakuje i podchwyci pomysł z tego tematu.
Ja muszę kupić dobrą czołówkę wybór padł na Petzl MYO RXP.

freelander

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • LocationŁęczna
Mały agregat prądotwórczy . W sam raz na dzień Z i nie tylko . Na przykład coś takiego http://www.sprzet-poz.pl/index.php?acti ... brany=1453
Nie jest to może najtańszy agregat ale kompaktowe wymiary , nie wielka waga i na prawdę cicha praca jest warta tych pieniędzy.Agregat spokojnie pociągnie lodówkę czy pralkę.W zasadzie wszystkie małe szlifierki kątowe , wiertarki i tym podobne do mniej więcej 1800 wat.

Undertaker

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 39 postów
Najtańszy nie jest! Ale za jakość się płaci jak to mówią raz Honda zawsze Honda! Do mnie czołówka już leci :)
Kolejna rzecz na liście to zestaw do gotowania Jetboil.

freelander

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • LocationŁęczna

Cytat

Najtańszy nie jest! Ale za jakość się płaci jak to mówią raz Honda zawsze Honda!
Undertaker tego agregat nie wybrałem dla tego że to honda.Nie przez firmę. Tylko ze względu na jego naprawdę cichą pracę.Na początku tego tygodnia stałem około 5 metrów od takiej maszyny.Rozmawialiśmy z kolegą i prawie że nie było słychać agregatu.A już jak się zagadaliśmy to w ogóle nie zwracaliśmy na nie go uwagi.Nie twierdzę że to zła firma a nawet napiszę że BARDZO DOBRA.Ale proszę pamiętać że to tylko maszyna i też się zepsuje nie ważne czy to honda czy innej firmy maszyna.
Poza tym przydała by mi się jakaś czołówka (dobra nie droga i oszczędna) bo w domku posiadam już 3 ręczniaki.Dwie diodowe na 3 x a i jedną latareczkę samo ładującą się.

Torrens

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • LocationWarszawa
Tu jest parę list sprzętu: http://zombie-zone.p...c.php?f=22&t=14

Ja teraz szukam porządnej zapalniczki. Chyba gazową z palnikiem wezmę (jakąś).

Krzesiwo (combo krzesiwo + magnez?)
http://allegro.pl/kr...1632297464.html ?
Do tego potrzebny jest jednak nóż przeznaczony do stępienia. Chyba, że tylko ja niepotrzebnie tępię nóż?

Maska PG.
http://zombie-zone.p....php?f=22&t=215
Ja moją kupiłem na stadionie X-lecia jak byłem w gimnazjum... Nową muszę kupić...
Dołączona grafika

Maczeta - to chcę sobie spróbować zrobić sam :)

Szkło powiększające muszę zapakować do baga...

Dziś byłem na działce i pomyślałem o tym, że warto mieć moskitierę... Pogryzły mnie koszmary...

No i jodek potasu (coś coś?) na jako RadX / RadAway... Ale jeszcze nie wiem, jak go zdobyć.

Czy ja odgrzewam stare tematy? :oops:

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów
Jak zapalniczka to polecam małego BIC'a.
Mały, tani, dobry...

Krzesiwo - osobiście posiadam samo krzesiwo o średnicy ok. 5 mm i długości 50 - 60 mm.
Mam też takie z czymś w rodzaju kawałka brzeszczotu.
Sprawdza się równie dobrze i nie trzeba niszczyć noża.

Staktes

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
polecam zapalniczkę turbo jet

Torrens

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • LocationWarszawa
Zapalniczka Turbo Jet wygląda fajnie.
Ja właśnie potrzebuję zapalniczkę z dyszą, bo czasem opalam kable (koszulki termokurczliwe). Staktes, polecasz czyli używasz/używałeś i jest git? :) Thx

Dzięki LARPAK, kupię małe krzesiwo :)

Staktes

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
Używałem i używam tej zapalniczki przydaje się przy pracach w warsztacie itp.Ta zapalniczka potrafi przepalić dużo rzeczy.

Locke108

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • LocationStalowa Wola
Do mnie leci Nalgane MultiDrink i ręcznik szybkoschnący, a na dniach planuje zakup jakiegoś dużego porządnego noża

Torrens

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • LocationWarszawa
Do mnie lecą: lightsticki Cyalume (white,red), paracord 10m, 2 notatniki Rite in the Rain, krzesiwo FireSteel Scout 2.0, ostrzałka Crock Multi-Stick oraz kieszeń Blackhawk S.T.R.I.K.E. Medical Pouch.
No i niestety bez noża ratunkowego Boker Magnum Compact Rescue, bo nie było już w magazynie...

Chyba też zainwestuję w taktyczny ręcznik :D
To jakiś konkretny model?

Locke108

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • LocationStalowa Wola
Ja dzis kupiłem sandały z Hi Mountain, i nóż Meteor Dagger I, którego recka wkrótce jak się nim pobawie.

quarcu

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Torrens napisał:

Chyba też zainwestuję w taktyczny ręcznik :D
To jakiś konkretny model?
Polecam Jan Niezbędny, konkretnie ścierka do podłogi. Niski koszt i bardzo wygodnie się nim wyciera :)

anka

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
ja kupiłam na razie:
-lampe naftową i naftę
- samowar
- agregat prądotwórczy
- zapas alkoholu (żeby przetrwać)
- 11 m3 drewna
czy to wystarczy?

Meister

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
Cokolwiek do obrony ?
I jaki to agregator jeśli wiedzieć można :D ?

KnockeR

Administrator

• Administrator
  • 1739 postów
Niezłe zakupy anka! Na pewno na jakiś czas wystarczy! Lampa jakaś konkretna? Bo też się zastanawiam nad zakupem!
When the Zombies come, I'll be ready!
Zombie Zone Survival w świecie postapokalipsy!

freelander

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • LocationŁęczna
Tak sobie piszemy o lampach , zapalniczkach , ręcznikach i tym podobnych... A dopiero dzisiaj siedząc po ciemku na rybkach pomyślałem o noktowizorze.Jak nadejdzie dzień "Z" to podejrzewam że latarnie szybko przestaną świecić.A światło latarki zbyt mocno zwraca uwagę postronnych osób.Doszedłem więc do wniosku że trzeba pomyśleć o takim gadżecie

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów
O noktowizorze myślę już od jakiegoś czasu.
Niestety koszty są jak na razie za duże.
Pomyślałem swego czasu o PNW57A lub PNW57E (niby lepsza wersja), ale te co są w sprzedaży to są niby kompletne, ale nie sprawdzone pod kątem działania.

Możliwe iż na "gwiazdkę" zrobię sobie taki prezent, ale jeszcze będę musiał nad tym pomyśleć czy w ogóle warto bo to tylko taki gadżet.

Teflonowy Janusz

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Locationwrocław
Noktowizor klawa sprawa, sam mam taką lunetę noktowizyjną starą ruską, śmieszny kształt ma, ale działa- niestety to tylko wzmacniacz światła więc nie ma lampy podczerwieni- co za tym idzie poluję na coś kieszonkowego z lampą, chyba najmniejszy dostępny na rynku noktowizor- lecz nadal troszeczkę drogi http://fotozakupy.pl...rta/produkt,145 ... ea2642454c jakebym miał kasę to kupiłbym oba.

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów
Dobrej klasy noktowizory nie wymagają doświetlaczy w paśmie IR, ale kosztują kilkanaście tysięcy złotych.

Monokular to zupełnie co innego jak gogle noktowizyjne, które są lepsze do skrytego działania. Na upartego te też można zamontować na specjalnej uprzęży, ale trzeba też się nauczyć z nimi działać.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych