Warning: Illegal string offset 'html' in /home/knocker/domains/zombie-zone.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 914 Lista rzeczy, które należy kupić przed Z day - Zombie Zone Forum - strona 2

Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Lista rzeczy, które należy kupić przed Z day

27 odpowiedzi w tym temacie

Teflonowy Janusz

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Locationwrocław
Hmm gdybym miał kilkanaście tysięcy złotych to bym jukonów nie oglądał. Zresztą gdyby było nas stać to byśmy mieli multum najlepszego sprzętu.

Aqualinespirit

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
A macie jakieś rozwiązanie problemu ładowania takiego noktowizora w momencie kiedy prądu nie będzie?
Rayz-Do
zawsze i wszedzi

Teflonowy Janusz

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Locationwrocław
Pewnie że tak, akumulatory, dynamo, elektrownia wiatrowa i słoneczna czy nawet wodna- prąd zawsze będzie tylko się trzeba zaopatrzyć w coś z czego się go uzyska lub przetworzy, albo po prostu naumić się jak takie wynalazki konstruować. Wydaje mi się że w niedalekiej przyszłości wszystko już będzie na prąd- dlatego też mamy takie porąbane przepisy co do budowy przydomowych mikro elektrowni- ponieważ rząd trzyma łapę na wszystkim.

javelin

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
Zasilenie noktowizora to akurat nie problem. Większość działa na zwykłych paluszkach, niektóre na CR123. Gorzej ze starymi konstrukcjami, np. rodem z ZSRR.

Miałem PVS-7 i PVS-14, każdy z nich działał na 2 szt. AA (nowsze wersje PVS-14 potrzebują już tylko jednego). Można było wpakować nawet baaardzo mocno wyładowane bateryjki i sprzęt śmigał całą noc. Doładowywac akumulatorki można ładowarką słoneczną czy jakąś na dynamo,
Miałem jeszcze cywilne nokto gen I+ na jedną baterię CR123 - też wsytarczyła dosłownie sama końcówka baterii i sprzęt śmigał spokojnie w trybie pasywnym. Podświetlenie IR potrzebowało już nieco energii, ale też niedużo i bardzo powoli zjadało baterie.

takashii

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • LocationPolska,Białystok
Ja mam noktowizor firmy yukon.Ojciec przywiózł mi go pare lat temu z moskwy.
Ogólnie mało przydatny(zbyt ciężki i mocno daje po oku, tak że przez chwile słabo widac na jedno oko.)
Zasilany jest jedną baterią, niepamiętam jaką, i niemam go teraz przy sobie więc niemoge sprawdzic.
Plus jest jednak taki, że odkąd mam ten noktowizor, nigdy jescze niemuśiałem wymieniac baterii.
Tak więc, mało sie przydaje, latarka jest moim zdaniem dużo lepszym wyjściem.
Ludzie uczą się na błędach, kto więc nie popełnia błędów, niczego się w życiu nie nauczy.

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów
Trochę chyba pomyliłeś temat bo ten jest o tym co należy kupić.

wilcham

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 385 postów
Abstrahując od tematu przewodniego forum, to zamiast od noktowizorów i maczet zacząłbym od bardziej realnych scenariuszy i przyziemniejszych problemów. Pomijając podstawy jak żywność i środki czystości to zawsze się przyda kuchenka gazowa dwupalnikowa i ze dwie butle gazowe, ale takie prawdziwe 3-5kg, a nie kartusze. Na wypadek gdybyśmy się poprztykali z Ruskimi i zakręcili gaz-kurek, to kuchenka elektryczna dwupłytowa. W zimie zdarzają się awarie sieci ciepłowniczej - przydałby się grzejnik elektryczny. Jeśli padnie elektryka, to mając własne ujęcie wody przed agregatem kupiłbym ręczną pompę do wody. W mieście bez prądu padną przepompownie, ale nie od razu, więc kupiłbym składane pojemniki na wodę (albo zachował te 5l od kupowanej) i napełnił kranówą. Jeśli później podstawią beczkowozy to też się przydadzą, a jeśli nie podstawią to są rzeczki, jeziorka i zbiorniki retencyjne, ale tu się już przyda wybielinka, albo tabletki chloru (1zł za 5 na 50 litrów na Allegro). Jeśli się ma dzieci to warto kupić dużą miskę - balię, mniej zagotowanej wody na umycie pójdzie i stawiając na krześle łatwiej się pranie robi niż w wannie. Na dłuższe historie to warto nakupić nowych zakrętek od słoików, szkło się zawsze znajdzie, ale z zakrętkami może być problem. No i elektryczna suszarka do grzybów (jerky też podobno wychodzi) oraz zgrzewarka próżniowa. Żeby nie było - z tego co wymieniłem to mam maczetę i składane kanistry ;-) Na razie...
Vigilate itaque, quia nescitis diem neque horam.

olusia

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
Ze dwa rewolwery, naboje, granaty, agregat, samowar, latarki, radio i baterie, czyste bandaże (ogólnie apteczka), spirytus, dobre buty do chodzenia po górach, pojemne plecaki, torby, nesesery? Tutaj znajdziesz te ostatnie gadżety na zombikalipsę.

Moje portfolio http://skorzanaszwalnia.pl/ - autorskie projekty prosto z pod palców czeladnika.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych