Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Gilbert NaCl 0,9%

20 odpowiedzi w tym temacie

Alive

Rekrut

• Moderator
  • 461 postów
  • LocationPoznań
Uzupełniając Swoją nową apteczkę chciałem kupić w aptece wodę utlenioną, lecz byłą tylko w 100 ml opakowania czyli zdecydowanie za dużych.
Pani jednak do apteczki poleciła mi to
Gilbert NaCl 0,9%
Jest to tzw. sól fizjologiczna.
Świetnie pakowana, podobnie do zastrzyków w plastikowych pojemniczkach
http://www.bangla.pl/zdjecia/gilbert-na ... 2_4824.jpg

Stosował to ktoś i jak działa?
Proszę o opinie.
Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą ze mnie zrobić ZOMBIE!!!

kaziustein

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • LocationWarszawa
Korzystałem podczas gojenia ran po montowaniu kolczyków. Działa świetnie na tego typu rany.

Locke108

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • LocationStalowa Wola
najzwyklejsza sól. ekstra sprawa do wymywania ran zwłaszcza jak dysponujesz kilkoma ampułkami i strzykawką ok 20ml + bardzo cienka igła rozm 0.5mm. Da Ci to efekt mycia pod ciśnieniem przy czym strumień będzie precyzyjny. jak tylko mogę sobie pozwolić na takie zaopatrzenie rany zawsze wezmę sól bo np nie piecze:)

Alive

Rekrut

• Moderator
  • 461 postów
  • LocationPoznań
No i wylądowało w apteczce sześć fiolek.
Dzięki za informację.

KnockeR

Administrator

• Administrator
  • 1603 postów
A to na sztuki sprzedają czy trzeba kupić cały taki kartonik?
When the Zombies come, I'll be ready!
Zombie Zone Survival w świecie postapokalipsy!

Alive

Rekrut

• Moderator
  • 461 postów
  • LocationPoznań
W sumie nie wiem.
Mnie Pani sprzedała 6 sztuk.
Chyba wynikało to z jej przemyśleń :D
A Pani miła i ładna fiu fiu.... :)
Chyba resztę zaopatrzenia zrobię w tej aptece ;)

Szczery

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
Jaki toto ma termin przydatności ?
(prosimy zdjęcia Tej pani :) )

Alive

Rekrut

• Moderator
  • 461 postów
  • LocationPoznań
termin 3 lata.
Robienie zdjęć byłoby lekko bezczelne :D

Prozac

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
Ogólnie w przypadku ran powinno się używać soli fizjologicznej. Zdrowsze to to.
http://www.kryzysowo.pl - praktyczna wiedza na trudne czasy

Mechanik

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 43 postów
Aż dziwne, że bardziej jest rozpowszechniona woda utleniona w dużej butelce, która traci swoją sterylność po pierwszym użyciu. Jutro wyruszam do apteki po Gilbert NaCl 0,9%. Pomysł Locke108 ze strzykawką i igłą też jest świetny. Dzięki wielkie :)

Riwan

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 32 postów

Cytat

woda utleniona w dużej butelce, która traci swoją sterylność po
pierwszym użyciu.

Czyli?
Tzn. wiem co to znaczy, ale czy jeśli u mnie w domu woda utleniona stoi kilka miesięcy i wszyscy dezynfekują nią sobie rany, to to nic nie daje?
I dlaczego woda traci sterylność?
Hasta la victoria, siempre!

Mechanik

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 43 postów
Traci swoje steryne opakowanie. Tak np. jak pojedyńczo pakowane gaziki. Z jakiegoś powodu są pojedyńczo pakowane, prawda? No właśnie. W laboratoriach, gdzie wszędzie musi być czysto i zdezynfekowanie używa się gazików pakowanych po chyba 100 sztuk - mogą sobie na to pozwolić bo gaziki po odpakowaniunie mają za bardzo kontaku z czymś co mogłoby je skazić. To, że woda utleniona stoi kilka miesięcy nie oznacza, że przestanie dezyfekować rany. Będzie je dezynfekować oczywiście nadal z powodzeniem jeśli tylko jest przechowywana w odpowiednich warunkach (temeratura, nasłonecznienie, czystość). Straciła już jednak swoją sterylność. Stało się tak dlatego, że miała kontakt ze środowiskiem zewnętrznym butelki.

Są dwie opinie o przydatności wody utlenionej w ogóle. Jedna jest taka, że niektórym lepiej pomaga spirytus salicynowy itp. Czytałem na innych forach, że niektórzy ratownicy medyczni w ogóle jej nie używają. Druga opoinia twierdzi, że woda utleniona jak najbardziej pomaga i odkaża. Ja jestem zdania ,że można jej używać do ran.
Ważne ,żeby pamietać o pewnych zasadach higieny itp. Jak się ma 100 ml wody utlenionej to przez tak długi okres czasu prawdopodobnym jest że tą buteleczkę czymś się pobrudzi czy coś. A to tak samo jak z opatrunkiem który upadł ci na ziemię. Możesz go oczywiscie podnieść ,otrzebać z piasku i brudu a potem przyłożyć do rany - możesz ,ale ryzykujesz wtedy.

Riwan

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 32 postów
Dzięki, rozumiem. Jestem teraz na etapie kompletowania apteczki EDC. Zastanawiałem się nad sposobem przenoszenia H2O2, ale jeśli mówicie, że Gilbert dobry, a do tego ma fajne opakowanie, więc wezmę jego.

E: Literówka
Hasta la victoria, siempre!

raffie

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • LocationSiepraw k. Krakowa
W polu wykonuje sie procedury "czyste" a nie "sterylne". Wiec do momentu aż ta woda utleniona czy inny gazik nie zanieczyszczaja rany przez swoje zabrudzenie to wszytsko jest w jak najlepszym pożądku. Temu np. używam w apteczce CZYSTYCH gaźików z dużego opakowania wsadzonych własnoręcznie do mniejszych woreczków strunowych.

A ten gilbert fakycznie dobry pomysł. Mam dużą butle soli ale takie mala ampulki też sie mogą przydać.
Pozdrawiam
Rafał

Mechanik

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 43 postów
w polu,w polu - w polu to i uryną się możesz próbować odkazić. Nie w tym rzecz. Nie opatrujesz ran tylko w polu ,ale również w będąc w bardzej czystych i sprzyjających warunkach. Btw. to ,że nie wiadać brudu nie oznacza, że jest czyste ;)

Wyświetl postUżytkownik raffie dnia 19 styczeń 2012 - 12:18 napisał

do momentu aż ta woda utleniona czy inny gazik nie zanieczyszczaja rany przez swoje zabrudzenie to wszytsko jest w jak najlepszym pożądku.

To jest dokłądnie to samo co napisałem w ostatnim swoim poście. Może nie powiedziałbym że jest w jak najlepszym porządku ale że jest wystarczająco na daną chwilę już tak. Zakażenia biorą się z róznych przycznyn. Nie należy ich bagatelizować. Jeśli mamy taką możliwość to należy użyć jak najodpowiedniejszych środków. Wydaje mi się ,że w tym przypadku, poprzez dyskusję udowodniliśmy, że takim najlepszym rozwiązniem będzie właśnie gilbert.

Aqualinespirit

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
Woda z kranu czyści rany tak dobrze jak sól fizjologiczna:
http://www.med-news....jologiczna.html
Rayz-Do
zawsze i wszedzi

Mechanik

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 43 postów
Kolejna opinia na temat. Moim zdaniem każdy organizm jest torche inny i samemu empirycznie powinniśmy sprawdzić co jest najlepsze dla naszego.

AbraKadabra

Snajper

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1051 postów
  • Locationmałopolska
Aquastyczny - ale woda wodzie nie równa! U nas w mieście zastosowano najnowocześniejsze filtry membranowe i owszem - można wodę pić z kranu na surowo. Jednak nie wszędzie tak jest. W niektórych ujęciach woda (okresowo, lub całorocznie) ledwie spełnia wymogi wody do użycia gospodarczego (nie spożywczego), więc polanie takim dziadostwem rany raczej zaszkodzi niż pomoże. To samo gdy wodę mamy z płytkiej studni. Ja bym tam nie ryzykował. Po przegotowaniu - prędzej, ale na surowo nigdy. Do przemywania paskudnych ran (otarcia z drobinami brudu) tylko woda fizjologiczna pod ciśnieniem a nierzadko spirytus.
"Nie ma takiej choroby, której nie dało by się wyleczyć za pomocą 30.06" E.Hemingway

stalker_PL

Snajper

• Moderator
  • 860 postów
  • LocationToruń

Wyświetl postUżytkownik Alive dnia 20 grudzień 2010 - 19:34 napisał

Uzupełniając Swoją nową apteczkę chciałem kupić w aptece wodę utlenioną, lecz byłą tylko w 100 ml opakowania czyli zdecydowanie za dużych.
Pani jednak do apteczki poleciła mi to
Gilbert NaCl 0,9%
Jest to tzw. sól fizjologiczna.
Świetnie pakowana, podobnie do zastrzyków w plastikowych pojemniczkach
http://www.bangla.pl/zdjecia/gilbert-na ... 2_4824.jpg

Stosował to ktoś i jak działa?
Proszę o opinie.
A ile cię ta przyjemność wyniosła?
Rzeczy niemożliwe załatwiam od razu, cuda zajmują mi trochę czasu...

Alive

Rekrut

• Moderator
  • 461 postów
  • LocationPoznań
Już nie pamiętam, ale nie więcej niż kilka złoty, tak przy okazji to jeszcze nie nie udało się tego użyć. W sumie to dobrze.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych