Warning: Illegal string offset 'html' in /home/knocker/domains/zombie-zone.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 914 Taktyczne spodnie!? - Zombie Zone Forum

Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Taktyczne spodnie!?

101 odpowiedzi w tym temacie

Toy Soldier

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • LocationPoznań
Nie wiem jakie wybrać LAPG Operator, Vertx, nowe Helikony! Które nosicie i polecacie? Od tygodnia przeglądam strony ale mam taki mętlik w głowie, że zgłupiałem :shock:

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów
Osobiście używam krajowych US'ów we wz. 93 jak gdzieś idę. Na ogół bawełniaki.

Kiedyś widziałem spodnie wyposażone w taśmy PALS - niestety nie mam linku do nich i nie pamiętam jak się nazywały, ani gdzie ich szukać. Chętnie bym się dowiedział co to było i może bym i je nabył bo wydawały się dość ciekawe. Dużo rozwiązań miały, które były przemyślane.

Pytanie też do czego chcesz używać tych spodni?
Ja w swoich US'ach zjeżdżałem po lodzie (już w czasie roztopów na jednej górze) i nic im się nie dzieje. Mokre bo mokre, ale na kilkugodzinnym wypadzie mi to nie przeszkadzało...

Zależnie też co chcesz przenosić itd.

Dla mnie dużym udogodnieniem jest możliwość schowania bez żadnych problemów nogawek w buty.
Krajowe US'y mają taką możliwość, mam też kopie M65'tek u też się sprawdzają. Chociaż bardziej pasowały mi kieszenie w BDU, ale jak je miałem to byłem 10-cio latkiem więc mogły odbiegać od oryginału.

Ważna jest możliwość podczepienia każdego pasa.
Pytanie czy wolisz zamek czy guziki. Osobiście preferuję guziki - łatwiej jest spodnie naprawić, nawet w warunkach polowych.

Kieszenie cargo czy też z "mieszkami", aby mogły pomieścić wiele w razie potrzeby.

Generalnie w spodniach przenosi się to co niezbędne, a nie non-stop wypchane kieszenie bo jest to niewygodne na dłuższą metę. Takie jest moje zdanie.

impact

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
  • Locationrawa/wawa/koncewo
vertex sobie daruj dobre na spacer po miescie ale nie w teren
A i jakość nie bardzo np;mulitcam gubi kolory mam te spodnie od Davida Walsha.
Blackhawk truspec te polecam z czystym sercem...mam kilka par non stop i smigam kazdego dnia pozdrawiam

KnockeR

Administrator

• Administrator
  • 1739 postów
Ja każdego dnia śmigam w operatorach i nie ważne czy to miasto czy las. Spodnie nie są drogie co dla mnie jest dużą zaletą bo mi ich nie szkoda. Od roku przymierzam się do zrobienia recenzji tych spodni i jakoś nie mogę się zebrać no ale postaram się!
When the Zombies come, I'll be ready!
Zombie Zone Survival w świecie postapokalipsy!

Ahtuhku

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • LocationOlsztyn

LARPAK napisał:

Kiedyś widziałem spodnie wyposażone w taśmy PALS - niestety nie mam linku do nich i nie pamiętam jak się nazywały, ani gdzie ich szukać. Chętnie bym się dowiedział co to było i może bym i je nabył bo wydawały się dość ciekawe.

Kitanica jeśli sie nie myle ^^

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów
Tak to są dokładnie te spodnie!
Tylko niestety cena jest lekko zaporowa, a ze dwie pary bym musiał mieć.
Ehh...

Ahtuhku

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • LocationOlsztyn
Cena faktycznie powala..

Co do "taktycznych spodni" postawmy sobie pytanie czego od spodni oczekujemy?
Chcemy je bo mają w nazwie tactical i nam sie podobają czy chcemy wiekszej praktyczności niż jeansy, a mniejszej niż bojówki (tak, wsadziłem kij w mrowisko :twisted: )
Vertxy (wlasnie sobie sprawilem pare) czy UTP nie nadają sie do przenoszenia dużej ilości sprzetu. Raz, że będzie to jak pisał LARPAK niewygodne dwa bedzie to także nieestetycznie wyglądało a w spodniach low profile przedewszystkim chodzi o nie rzucający sie w oczy wygląd :roll:
Takie spodnie dobre są na miasto, do pracy gdzie trzeba jako tako wyglądac a nie w teren. No chyba ze kogoś stać, ale ja biedny student więc sie nie znam :mrgreen:

(taktyczne spodnie kojarzą mi sie właśnie ze wszystkim oprócz bojówek, dlatego pominąłem je w poście )

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów
Generalnie, o czym nie wspomniałem wcześniej, jestem przeciwny okraszaniem odzieży itd. słowem "taktyczny".
Było to już na jednym forum kiedyś. Co to jest lekkie obuwie taktycznie, a standardowe buty np. WP to ciężkie obuwie strategiczne?

Kitanica jest dość ciekawym rozwiązaniem ponieważ pozwala na dodawanie elementów tak jak w kamizelkach itd.
Kiedy potrzebujemy to doczepiamy sobie ładownicę/kieszeń etc. i ruszamy dalej w teren. A jak przestaje nam to być potrzebne to odczepiamy.

Co do "bojówek" wszelkiej maści to należy je brać pod uwagę, ale ich taktyczność w rozumieniu "low profile" czy też po prostu nie rzucaniu się w oczy spada i to dość drastycznie.

Toy Soldier

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • LocationPoznań
Kitanica to zbyt pancerne spodnie no i cenowo mi nie odpowiadają. MOLLE przy spodniach to moim zdaniem nieporozumienie i przerost formy nad treścią. Spodnie mają być do lasu i na miasto. Mają mieć sporo kieszeni i nie rzucać się w oczy. Wszelkie bojówki odpadają!
impact napisz coś więcej o tych Vertex dlaczego nie są dobre w teren?

Ahtuhku

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • LocationOlsztyn
1.Co do określenia 'taktyczne" zgadzam sie ze to nieporozumienie.
Zostańmy więc przy rozróżnieniu low profile i nie low profile :)

2. Kitanica jest IMO świetnie zaprojektowana, a te palsy to marzenie na wszelkie wypady (polecam spróbowac patentu z panelem udowym/dodatkową torbą do plecaka, wszystko pod ręką :) )

3. Do lasu i w teren polecałbym jednak 2 zupełnie inne pary spodni. Jakbym mial w moich vertxach potknąć sie o korzeń i rozsmarowac mech na kolanie, albo nieopatrznie dać odpoczynek czterem literom na żywicy to chyba by mnie krew zalała :evil:

Apropo vertxów może sie przyda moich kilka spostrzeżeń po pierwszym dniu:
-wysoki stan w tyłku i nie straszne nam świecenie że tak to ujme rowem
-patent z dodatkiem lycry i innym krojem w kroku sprawdza sie ( a potrafiły mnie cisnąć nawet luźne bdu.. )
-jako iż ma to być low profile to poziome zakończenie kieszeni dedykowane pod noże uważam za nieporozumienie. Klips widać na kilometr, a żeby to jakieś ultra wygodniejsze było od normalnych skośnych kieszeni to niezaobserwowałem
-ukryta kieszonka jak i te na udach rzeczywiście nie rzucają sie w oczy

Niestety aby nie wyglądac głupio wiele do nich nie napakujemy. Dobrze, że idzie jesień i nie musze sie martwic gdzie upchać gaz co by sie nie odznaczał.

U mnie spodnie te dostały etat jako "coś do koszuli co by z egzaminu profesor nie wyrzucił"

dublet

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
-5.11
-blackhawk
-UTP
-bdu
:ugeek:

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów

dublet napisał:

-5.11
-blackhawk
-UTP
-bdu
:ugeek:

BDU i UTP to którj, Blackhawk i 5.11 to marki - jak już to podaj konkretne modele.

Bo BDU będziesz miał z Helikona, oryginały itd.

Ahtuhku

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • LocationOlsztyn
Podepnę się z jednym pytaniem. Jak wam się sprawują UTP helikona?
Myślę ze po takim czasie od premiery można zebrać w miarę wiarygodne opinie :)

Timon

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • LocationŚląsk!
U mnie na codzień bojówki. Na zmiane BDU, SFU, polskie bawełniaki z US'a albo ACU. Zwykła wygoda i pojemność kieszeni.

Na potrzeby wyjśc "oficjlanych" (jak dobrze że to raz na ruski rok) dżinsy lub UTP.

Moje UTP sie dobrze sprawiaja, mam je jakos od początku wakacji. Krój wygodny, codzienne EDC się miesci bez problemu. Po tych iluś tam juz praniach/wyjściach nie są zmechacone, zjechane czy rozciągniete/skurczone. Z kolorem u mine problemu nie ma, TAN (czy kojot, zwał jak zwał) taki sam jak na początku. A i dedykowany pas bardzo mi do gustu przypadł.
Raz kozie śmierć.

Ahtuhku

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • LocationOlsztyn
Dzięki za odpowiedz :) ...ale pomęczę jeszcze o jedno - jak z dostępem do kieszeni bocznych np siedząc w samochodzie? Spotkałem się z opiniami, że są stanowczo za wysoko umieszczone przez co wyjmowanie choćby komórki w tej pozycji do najwygodniejszych nie należy :roll:

dublet

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
...ciężko troszkę dostać się do przednich jak i bocznych kieszeni,ale ogólnie da radę...

DARKdog

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 332 postów
  • Locationfestung Bentchen
Nie miałem nigdy lepszych spodni niż M51 Helikona. Niestety już nie produkowane i nie do dostania. Jak by ktoś miał Mki na sprzedaż dam dużo, więcej jak 5.11 i inne.

Dirt Diver

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
Jedyne spodnie taktyczne, które mam to LAPG Operator. Spodnie są po prostu świetne. UTP Helikona mają fajny projekt, ale wykonanie średnie. Podobno pasy od tych spodni nagminnie pękają. Vertxy mają metroseksualny krój, a Blackhawki są workowate. Z operatorów jestem BARDZO zadowolony.

Jeśli ktoś będzie zamawiał Operatory ze stronki LAPG to niech da znać. Na pewno podepnę się pod zamówienie :)

Ahtuhku

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • LocationOlsztyn

Wyświetl postUżytkownik Dirt Diver dnia 10 styczeń 2012 - 19:23 napisał

Vertxy mają metroseksualny krój
Errr? Chyba prędzej UTP :P

WarBlok

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 313 postów
  • LocationDeGie
Ja ze swojej strony polecę 5.11 Taclite Nylon
http://www.kolter.pl..._Zielone_W32L34
Drugi rok minął i nie za bardzo widać śladu zużycia ,
pomimo ceny zaporowej :( kupię je następnym razem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych