Warning: Illegal string offset 'html' in /home/knocker/domains/zombie-zone.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 914 Pendrive przetrwania co na nim? - Zombie Zone Forum - strona 3

Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Pendrive przetrwania co na nim?

49 odpowiedzi w tym temacie

Suchy

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 393 postów

Wyświetl postUżytkownik Luu dnia 06 grudzień 2013 - 10:57 napisał

najlepszym nośnikiem pamięci jest....... uwaga płyta cd. Jedynie co może ją uszkodzić fizycznie :) . Dane przetrwają na niej kilkadziesiąt lat
Bzdura. U mnie tłoczone płytki sprzed dekady w 50% nie chcą działać, nie mówiąc już o nagrywanych przeze mnie. CD/DVD to chyba najgorsza i najbardziej podatna na zmiany warunków forma przechowywania danych. Gdybym chciał przechowywać ważne dane w dużych ilościach to wolałbym kupić 2 dyski SSD i wrzucić na oba to samo, przechowując je w różnych miejscach niż ufać płytom CD.

Użytkownik Suchy edytował ten post 06 grudzień 2013 - 13:14

cube

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
Ja ostatnio znalazłem płyty CD ze zdjęciami sprzed 10 lat.
Nie odważyłem się nawet wkładać ich do napędu bo się rozwarstwiły.
Zaznaczam, że były to płyty markowe i przechowywane w temperaturze pokojowej.

Jak na razie karciochy pamięciochy mają u mnie najlepsze wyniki (CF i MemoryStick).

Luu

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • LocationOpole
bierzcie pod uwagę że MINELO 10 lat. A dla technologi to są dziesiatki lat :)

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów
I co takiego wielkiego zmieniło się w technologii produkcji płyty CD, ewentualnie DVD?

AbraKadabra

Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1314 postów
  • Locationmałopolska
To że kiedyś były markowe a dziś są chińskie ;)

U mnie też faworytem do przechowywania jest karta CF. Mała, lekka, pojemna, płaska, i posiada etykietę na podpis i oryginalne pudełko.
"Nie ma takiej choroby, której nie dało by się wyleczyć za pomocą 30.06" E.Hemingway

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów
Kiedyś też były chińskie.
Marka = cena, ale fabryka ta sama.

redrick79

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
Nie mam pojęcia czy się coś zmieniło w technologii produkcji płyt cd / dvd ale spadek jakości jest widoczny. Posiadam płyty tdk, sony z czasów gdy weszły pierwsze nagrywarki cd do polskich sklepów komputerowych a za czystą płytę trzeba było płacić 12-15x tyle co teraz za sztukę i te płyty mimo licznych drobnych rys dalej śmigają. Co do obecnych produktów kupuję sporo oryginalnych programów i gier, zdarza się iż np. gra raz zainstalowana i odłożona na półkę po 2 latach nie nadaje się do ponownej instalacji wyskakują błędy iż nie można skopiować pliku mimo iż płyta nie posiada widocznych rys. Podobne problemy są z nagrywaniem samodzielnym płyt, około 40% płyt po 2-3 latach nie nadaje się do użytku nawet jak leżą tylko w segregatorach (nie jest to wina napędu dzieje się tak na wszystkich, w których testowałem te płyty), w wielu poślednich markach obserwuję jak warstwa zapisu z płyty sama odłazi. Przypuszczam iż w procesie produkcji muszą na czymś oszczędzać inaczej tego nie da się wytłumaczyć spadek jakości jest zbyt widoczny.

Suchy

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 393 postów
Przy obecnych cenach kart pamięci i pendrive, kupowanie płyt DVD mija się z celem.

needmoney

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 34 postów
Nie wiem w jakich warunkach przechowujecie te płyty ale mam jeszcze "złote" płyty cd-r (audio) i działają bez problemu.
Co do pędraka to oczywiście Linux live (slax 6.2) i jakieś "survival manuale" reszta to już kwestia indywidualnych potrzeb np. TestDisk & PhotoRec, Offline Windows Password & Registry Editor (jest nowa wersja!) , Windows Command Reference ...

needmoney

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 34 postów
Aktualizacja jeżeli chodzi o linux-a live to na pędraka proponuję Trusted End Node Security (całkiem szybki i rozpoznaje sprzęt) zalecany do wykorzystania przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych