Warning: Illegal string offset 'html' in /home/knocker/domains/zombie-zone.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 914 Żywność z długim terminem przydatności - Zombie Zone Forum - strona 8

Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Żywność z długim terminem przydatności

151 odpowiedzi w tym temacie

takamahi

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
Ma ktoś może informację kto, jaka firma, jest producentem konserw używanych w racjach Arpolu? Arpol je produkuje sam, czy kupuje u innych producentów?

Użytkownik takamahi edytował ten post 26 luty 2014 - 02:54

Kaktus Morderca

Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1120 postów
Info z ich strony

"Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „ARPOL” Spółka z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze, jest wieloletnim producentem i dostawcą racji żywnościowych zarówno dla Sił Zbrojnych RP jaki i innych podmiotów związanych z obronnością i bezpieczeństwem państwa.
Wykorzystując wiedzę i doświadczenie zdobyte w produkcji racji żywnościowych, które są wykorzystywane zarówno w warunkach działań bojowych przez Siły Zbrojne RP jak i podczas akcji ratunkowych przez strażaków – ratowników Państwowej Straży Pożarnej chcielibyśmy zaproponować Państwu produkty, które znajdują się w Naszej ofercie"

Chociaż, ja na jednej z puch znalazłem napis - kraj pochodzenia: Korea Płd., myślę, że nie ma jednej dobrej odpowiedzi, pewnie część robią, część "organizują".
"Jedzmy gówno, przecież miliony much nie mogą się mylić!"
http://szlachetny-dzikus.blogspot.com/

ziolo

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1901 postów
Wczoraj spożyłem puszkę fasoli w sosie pomidorowym Dewtona z datą przydatności 05-10-2013. 7 miesięcy po terminie ważności. Smak taki jak zwykle. Nie pochorowałem się. Następna puszka z tą lub podobną datą otwarta będzie testowo w czerwcu/lipcu.

Ogólnie polecam.

Łasky

Rekrut

• Moderator
  • 595 postów
  • LocationWodzisław Śląski
Dodatkowo łatwo ją podgrzać, nawet w terenie, wystarczy podważyć wieczko puszki i wsadzić do ogniska. Kilka minut i mamy gorący, smaczny posiłek :)

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów
W sumie można powiedzieć, że są dwa bliźniaczo podobne tematy dotyczące tego samego - ten oraz temat o wojskowych racjach żywnościowych, gdzie większość z tam wrzucanych produktów do wojska żadnego nie trafiła...

Tak czy inaczej wrzucę ten post tutaj.

W dniu wczorajszym nie zaopatrzyłem się w pożywienie na 12h szkolenie i w drodze stwierdziłem, że spożyję rację żywnościową, którą przewoziłem w samochodzie.
Wiedziałem, że jej data ważności już jakiś czas temu wygasła, ale wcześniej też jadłem taką samą kilka miesięcy po upływie terminu.

Dołączona grafika

Produkt firmy ARPOL - kuleczki mięsne z makaronem w sosie pomidorowym.
Posiadałem jeszcze wersję bez sucharów i wody w zestawie.
Mi bardzo smakują i ponownie zakupię taką samą do samochodu.

Zapach i smak potrawy był normalny, makaron był już może trochę rozdrobniony, ale to dlatego, że racja ta jeździła w samochodzie, w torbie umieszczonej w bagażniku - wiele rzeczy na niej leżało czy też się o nią obijało, a bagażnika nie mam prawie nigdy pustego...

Rację w samochodzie umieściłem w 2010 lub 2011 roku (bardziej w 2010, ale dokładnie nie pamiętam)...
Termin ważności na opakowaniu to 31.12.2011 roku czyli upłynął ponad dwa i pół roku temu.

Funkcjonowałem po tym dalej cały dzień, żadnej zgagi czy innych objawów nie odnotowałem.

ziolo

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1901 postów
Jestem po kolejnej testowej puszce fasolki. Rok po terminie ważności. Smak normalny. Biegunki brak.

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów
Dzisiaj właśnie kupiłem fasolkę w Lidlu.
Czerwona fasola (chili) w pikantnym sosie chili.
Termin ważności bodajże do 2017, cena 2,49.

PaseK_12

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów
A co myślicie o chałwie ile może wytrzymać ?
Może być dobra 100 g ma 520 kcal i 47 g węgli.

huzar

Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1455 postów
  • LocationSkwierzyna
Chałwa jest dobra. Na pewno wytrzyma więcej niż podają na opakowaniu, to prawie sam cukier, a cukier konserwuje.

LYSSY88

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
W Biedrze DO JUTRA jest promocja na konserwy, są tuńczyki i te lepsze mielonki z przydatnością do 2018r :D
Wszystkie konserwy -20%

LYSSY88

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
Znowu promocja na -20 % na konserwy.

andrzejewskim

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
ryz, makaron, wszelkiego typu kasze, puszki i konserwy, suszone mięso.
Bezpieczeństwo żywności w takim wypadku zapewnione na naprawdę długi okres byleby leżałoby w suchym miejscu a nic nie powinno się zdarzyc z tym niepożądanego.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych