Warning: Illegal string offset 'html' in /home/knocker/domains/zombie-zone.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 914 Co pić :) - Zombie Zone Forum - strona 3

Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Co pić :)

49 odpowiedzi w tym temacie

sany91

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
No i są o wiele zdrowsze od tych kupnych i nie można zapomnieć o tej soli bo to w sumie podstawa domowego izotonika no chyba że ktoś akurat popija nim śledzie to wtedy można pominąć :)

Ragnar

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • LocationGDA
Ja piję wodę z sokiem najlepiej malinowym wiem ze wlewanie takiej mieszanki w okresie letnim do manierki nie jest najlepszym pomysłem ale wole to niż pic samą wodę. Jednakże spór (wewnętrzny) o to co pić zależy od miejsca i pory roku oraz aktywności fizycznej a także od przyzwyczajeń. Zimą z chęcią wysiorbię z kubka gorąca herbatkę oczywiście malinową z dodatkiem % czyli z tzw prądem ale to jak nie idę na rano do pracy. Na wypadzie i to też w zależności czy poruszam się sam czy z jakimś kompanem będzie to analogiczne herbatka lub woda z sokiem lub piwo (nie malinowe) oczywiście tylko pasujące do terenu czyli Żubr taktyczny w puszce bo łatwiej nosi się pustą puszkę niż flaszkę. Podczas tegorocznego wypadu majówkowego gdzie na swoje skaranie zabrałem tzw "Januszy", dowiedziałem się że są ludzie którzy bez względu na to gdzie są i o jakiej porze dnia czy roku nie potrafią wytrzymać bez choćby łyka "colki" coca coli i wolą nić nie pić tylko dlatego że to nie jest "colka" to ręce opadają. Uzupełnianie płynów podczas marszu jest ważniejsze nawet od jedzenia. "Janusze" pomimo rozpisanej listy co powinni zabrać ze sobą i w jakich ilościach zupełnie minęli się z jakąkolwiek ideą spędzania majówki z daleka od miasta i tzw cywilizacji bo zamiast wody wzięli piwo i "colkę" i co mnie zdziwiło już po dotarciu na miejsce zamiast metalowych kubków wzięli kufle do piwa. Przepisów na to co pić kiedy i gdzie jest tyle co ludzi, a co do "Januszy" to najlepszą dla nich nauczką był kac następnego poranka i ja rąbiący drewno do ogniska a i zdjęcia czterech skacowanych kretynów przyssanych do brzozy jak do niemowlę do cyca po wiadomości że sok z brzozy nadaje się do picia.

konaku

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
Rano : yerba matte
W ciagu dnia : woda mineralna Delikatnie Gazowana.
Ewentualnie.: soki owocowe lub warzywne, Ktore robie w wyciskarce dla siebie i dzieci.

lkulos

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
Panowie jestem piwowarem domowym i dla mnie tylko domowe piwo :)

piwo może być przechowywane nawet kilka lat---> "czysta woda" nie bardzo.
Piwo domowe jest dla mnie napojem idealnym ze względu na kaloryczność, witaminy, drożdze, smak itp.

Mam na myśli tylko i wyłącznie piwo domowe nie ten syf co jest w sklepach po 2,20(piwa koncernowe).
Tak więc stacjonarnie po co trzymać wode jak można piwo :)(wody mam jakieś 2 zgrzewki"na wszelki wypadek") piwa jakieś 20 skrzynek :D
Oczywiście do ewakuacji/ucieczki piwo się nie nadaje -> patrz szklane butelki. W plastikowych można piwo przechowywać tylko kilka miesięcy

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów
Piwo wzmaga apetyt = nie ma sensu pod kątem SHTF.
Piwo powoduje suchość w gardle czyli tzw. kaca = trzeba się napić = trzeba mieć wodę lub = więcej piwa (które w końcu się skończy).
Piwo daje upojenie alkoholowe = spowalnia ruchy, osłabia zmysły.

W temacie "alkohol" jest o tym napisane.

Ragnar

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • LocationGDA
Przechowywanie piwa ma sens bo nic tak dobrze nie robi jak piwo po odjebaniu hordy zombi.No może jeszcze papierosek.Wiec kilka piwek nie zaszkodzi trzymać na takie okazje.

lkulos

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
zgadzam sie ale nie mówie tu o móżgotrzepach 8% tylko piwie jakie kiedyś było warzone w średniowieczu czy w starozytności gdzie maksymalny poziom alk. to 2%.
Gdzie podowano to i kobiecie i dziecku i ryzerzowi na krucjacie (trzeba pamiętać o brudnej wodzie ). A i trzeba panmiętać o tym jako walucie :D

Wyświetl postUżytkownik LARPAK dnia 24 wrzesień 2013 - 14:06 napisał

Piwo wzmaga apetyt = nie ma sensu pod kątem SHTF.
Piwo powoduje suchość w gardle czyli tzw. kaca = trzeba się napić = trzeba mieć wodę lub = więcej piwa (które w końcu się skończy).
Piwo daje upojenie alkoholowe = spowalnia ruchy, osłabia zmysły.

W temacie "alkohol" jest o tym napisane.

AbraKadabra

Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1314 postów
  • Locationmałopolska
Piwo dobre jest, i dobrze mieć bo po zmieszaniu z ziołami i sokiem może być dobrym lekarstwem i rozgrzewaczem. Jednak co do tego to ja wole swoje własne wina i szampany z porzeczek. Nie dość że działają leczniczo, to jeszcze witamin mają dużo oraz cukier który utrzymuje odpowiedni poziom energii w organizmie.
"Nie ma takiej choroby, której nie dało by się wyleczyć za pomocą 30.06" E.Hemingway

Hummel

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 487 postów
Szampana nie idzie zrobić z porzeczki na terenie Polski. Taka mała czepliwa ciekawostka.
Jak już to wino musujące ;P

AbraKadabra

Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1314 postów
  • Locationmałopolska
A sie zdziwisz jak ci film zapodam z otwierania takowej butelczyny! :D Może i nie oryginalny francuski szampan ale musuje jak diabli na swoim własnym CO2 wytworzonym podczas końcowej fermentacji w butelce (zakorkowanej i zadrutowanej). Raczyłem się tym w zeszłym roku.... mnnnniammmm... :P
"Nie ma takiej choroby, której nie dało by się wyleczyć za pomocą 30.06" E.Hemingway

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych