Warning: Illegal string offset 'html' in /home/knocker/domains/zombie-zone.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 914 Motywacja do ŻYCIA! - Zombie Zone Forum

Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Motywacja do ŻYCIA!

16 odpowiedzi w tym temacie

olo

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • LocationŚląsk
Hej!

Tak sobie czytam tematy tutaj: schronienie, handel, stres... itd.
To wszystko ważne... Ale nie znalazłem zbytnio (może przeoczyłem) nic o motywacji - motywacji do ŻYCIA!

Czy nie lepiej palnąć sobie od razu w łeb?

Tak się składa, że mam żonę, dziecko. Staram sobie wyobrazić już nie tylko siebie samego (jak pewnie większość z Was), ale nas - moją rodzinę w świecie post-apo. Planować muszę za kilka osób. Co dałoby mi (nam) energię do działania, chęć przeżycia?

Dołączona grafika

Przypadkiem natknąłem się w sieci na to foto, pewnie z okresu II wojny światowej.

Nie wiem czy poczujecie to samo co ja - Wy, którzy nie macie jeszcze swoich rodzin.
Ale to zdjęcie dało mi zak***istego kopa!

NIE! Nie chcę się znaleźć nigdy w takiej sytuacji!

wilcham

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 385 postów
He, Larpak śpi, a userzy tematy dublują :) Dwa tygodnie temu była taka krótka dyskusja: http://www.zombie-zo...ka/page__st__20
Vigilate itaque, quia nescitis diem neque horam.

KnockeR

Administrator

• Administrator
  • 1739 postów
Na tym forum każdy ma taką chęć przetrwania, że raczej nad motywacją nie ma się co zastanawiać bo mamy to we krwi.
When the Zombies come, I'll be ready!
Zombie Zone Survival w świecie postapokalipsy!

olo

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • LocationŚląsk
No tak, nie pomyślałem, że tu sami twardziele...

wilcham

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 385 postów
Kto twardziel, a kto nie, to zawsze wychodzi dopiero w praniu... i nie myliłbym zainteresowania tematem z tym, co kto ma we krwi.
Vigilate itaque, quia nescitis diem neque horam.

Zuza

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
Ja myślę że w post apokaliptycznym świecie morale podniosłaby dobra i pozytywna książka albo coś

Użytkownik Zuza edytował ten post 23 wrzesień 2017 - 14:19

ares

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
W postapokaliptycznym świecie na morale nie będzie miejsca. Będą tylko prymitywne instynkty, oraz jednostkowe uczucia. (tak to widzę)

Sinister

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
W świecie postapo tak jak i na wojnie morale zastąpią pierwotne instynkty, chęć przeżycia za wszelką cenę oczywiście u tych co przeżyją, zwłaszcza u tych, którzy przeżyją z rodziną.
Trzeba być przygotowanym na to, żeby pozbawić życia kogoś innego, inaczej samemu można się z tym życiem pożegnać. Inaczej na pewno będzie wyglądać sytuacja w grupie. Morale będą odgrywać dużą rolę, ale i tak nie obejdzie się zapewne bez rozlewu krwi do czasu wyłonienia alfy i jego akceptacji przez resztę. Tak ja to widzę natomiast

Użytkownik Sinister edytował ten post 14 październik 2017 - 21:42

Panterka

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów
  • LocationSzczecin
Kiedyś myślałam, że nie mogłabym działać li i wyłącznie na instynktach, że zatraciłabym człowieczeństwo i moralność.
Ale jestem w trakcie lektury "Efektu Lucyfera" i analizując swoje zachowanie pod względem tego, co wyczytałam, nie jestem już taka pewna. Myślę, że moja moralność byłby wybiórcza. Miałabym skrupuły żeby zabić matkę z dzieckiem ale samotną osobę chyba nie.
Motywacja? Nie wiem. Gdybym miała rodzinę ze sobą, to oczywiste, że żyłabym, bo oni są. Gdyby nie... musiałabym znaleźć kogoś, dla kogo byłabym wsparciem i vice versa. Albo zacząć robić coś, co ułatwiłoby przeżycie innym (w jakikolwiek sposóB).

Sinister

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
Wystarczy spojrzeć na przykład drugiej wojny światowej. Wojska rosyjskie składające sie w dużej mierze ze skazańców i wrogów ludu sowieckiego, bez broni, bez sprzętu. Wojna zmieniła ich w bestie. Pozbawiła moralności zostawiając instynkt przetrwania. Gwalty i morderstwa, wynaturzenie, a to nie była apokalipsa tylko wojna i walka o przetrwanie. Człowiek może myśleć że zna siebie i wie jakby sie zachował ale to złudne wrażenie

ares

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
Na pewno nie jest to w 100% o czym tu dyskusja, jednak polecam film ,,Eksperyment,, pokazuje on trochę jak to jest z ludzka psychiką.

Sinister

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
Oglądałem, oglądałem. O ile dobrze kojarze są dwie wersje. Ja ogladalem niemiecką akurat. Psychika ludzka jest zdumiewająca. Łatwo jest się zatracić we władzy, łatwo stać się z oprawcy ofiarą.

Panterka

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów
  • LocationSzczecin

Wyświetl postUżytkownik ares dnia 16 październik 2017 - 11:34 napisał

Na pewno nie jest to w 100% o czym tu dyskusja, jednak polecam film ,,Eksperyment,, pokazuje on trochę jak to jest z ludzka psychiką.
"[Film] rozmyślnie wprowadza widzów w błąd co do rzeczywistego przebiegu zdarzeń w naszym badaniu [Stanfordzki Eksperyment Więzienny], dokonując niedorzecznych zmian w celu nadania tej historii jeszcze bardziej sensacyjnego charakteru. Film kończy się pozbawionym jakiejkolwiek wartości wulgarnym pokazem seksizmu, niepotrzebnego erotyzmu i przemocy." - tak wypowiada się o tym filmie Zimbardo, autor eksperymentu więziennego.

Kageyoshi

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • LocationPolska
Jakaś motywacja do życia zawsze się znajdzie, jednak wiadomo nie od dziś ze ludzie maja tak silny instynkt przetrwania ze on w większości przypadków będzie napędzał ich do przetrwania.

Dla jednych na pewno będzie to miłość do drugiej osoby, dla innych chęć pożycia jeszcze kilku godzin/dni/lat.

Jeśli będziemy mieli ze sobą osobę zaprzyjaźniona o która choć trochę będziemy chcieli się zatroszczyć to na pewno to wystarczy, potem będzie się ta chęć rozwijać i motywować nas dalej.

Zapewne znajda się osoby które będzie motywowała chęć zemsty za śmierć bliskich im osób, które będą żyły tylko po to aby udowodnić innym ze są lepsze itp.

Jeszcze innym będzie kierował instynkt bycia alfą i za wszelka cenę będą dążyli do tego aby sprawować władze absolutna w post apokaliptycznym świecie.
"Jest nikim ten, kto nie ulepsza świata" - Królestwo Niebieskie

ares

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
@Panterka to chyba ja czegoś nie pamiętam ?? Fakt na motywach wydarzenia powstały dwa filmy. Jednak pamiętajmy ze to filmy fabularne i nie tylko one pokazują coś innego niż było, tak to jest z filmami na motywach. Jednak pokazane jest że ludzie potrafią się zachowywać różnie w różnych sytuacjach. Sexizm, erotyzm potrzebny lub nie tu nie komentuje bo dyskusja zejdzie na zupełnie inny temat. Polecając film chciałem unaocznić ze sami nie wiemy jak się zachowany w pewnych okolicznościach nie mówiąc już o tym jak zachowają się inni.

Panterka

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów
  • LocationSzczecin
@ares, ja rozumiem motywy, ale nigdy nie zgadzałam się z fabularyzowanymi wyjaśnieniami ludzkich zachowań. Są - moim zdaniem - przejaskrawione i tym samym nieprawdziwe. Szukam raczej naukowych wyjaśnień, stąd niechęć do podanego przez Ciebie filmu.
Jakby ktoś znał pozycje o zachowaniach ludzi podczas ekstremalnych sytuacji, to ja z chęcią...

Użytkownik Panterka edytował ten post 18 październik 2017 - 12:47

ares

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
@Panterka ten film pokazuje jasny mechanizm, zadeklarowany pacyfista w pewnych warunkach jest w stanie zatłuc innego człowieka. Zastraszony sfrustrowany facet z zaniżoną samooceną dostając władze przeradza się w bezwzględnego i okrutnego oprawce.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych