Warning: Illegal string offset 'html' in /home/knocker/domains/zombie-zone.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 914 Jakich tabletów używacie? - Zombie Zone Forum

Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Jakich tabletów używacie?

24 odpowiedzi w tym temacie

KnockeR

Administrator

• Administrator
  • 1739 postów
Rozważam zakup iPada, Nexus 7 lub Samsung Tab. Muszę mieć nad Wami większą kontrolę i moderować posty zawsze i wszędzie. Macie coś z tego? Korzystacie? Co polecacie?
When the Zombies come, I'll be ready!
Zombie Zone Survival w świecie postapokalipsy!

Daniel

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • LocationOświęcim
Używam od 2 lat Samsunga Galaxy Tab P1000 z Internetem w T-Mobile. W przyszłym roku będę wymieniał na coś bez androida albo iPad albo MS Surface. Jedyna przewaga androida to duża różnorodność sprzętu.

Nexus7 polecam, przez weekend miałem go w domu, niesamowicie szybki, przyczepił bym się tylko do odwzorowania kolorów. Ja po 2 latach użytkowania raczej nie kupił bym już 7 calowego tabletu. Na pewno nie z myślą o forum.

Jak już kupisz to do obsługi forum TapaTalk ;)

Gotar

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 320 postów
iPad mini to najlepszy zakup w cenie do 1500 zł.
Ale jest sprawa ekosystemów, jeżeli masz już SGSa III to szukał bym coś z Andoridem, żeby appek dwa razy nie kupować, poza iPadem Apple ma syfiaste produkty w ogóle bym dalej w to nie wchodził.
2. sprawa, jeżeli masz SGSa III to po co Ci tablet 7''? To też przede wszystkim przeglądanie Internetu, bo pracować się na tym nie da...
Albo Galaxy Tab II 10'' z dokupioną dodatkowo oryginalną fizyczną klawiaturą. Jak chcesz poprzeglądać to przeglądasz, a jak napisać to podczepiasz klawiaturę. Oczywiście polecam wersję 3G do tego darmowy internet z Aero 2.

Dołączona grafika

Użytkownik Gotar edytował ten post 02 kwiecień 2013 - 08:09

Balian of Ibelin: What could a king ask of a man like me?
Godfrey of Ibelin: A better world than has ever been seen. A kingdom of conscious. A kingdom of heaven.

KnockeR

Administrator

• Administrator
  • 1739 postów
To chyba jest tak jak z telewizorami gdy kupimy nowy to siedzimy i myślimy... o jaki on wielki a z czasem robi się normalny i przydałby się większy ;)
Z sIII jest tak samo po czasie człowiek dochodzi do wniosku, że fajnie by było mieć coś większego. Jednak taki rozmiar smartfona jest optymalny większy już byłby niewygodny. Z pomocą przychodzą nam tablety i te 7" wydają się być całkiem spoko. Potrzebne mi to do robienia porannej prasówki mam kilkanaście stron, które codziennie rano przeglądam, ileś tam rssów, twitterów itp.

nico

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 335 postów
A nie lepiej jakiegoś netbooka?

Gotar

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 320 postów
KnockeR to wszystko zależy, na pewno polecał bym Ci wziąć tablet z modułem 3G do tego załatwić Aero2 i masz internet wszędzie za free.
Co do systemu, to tak jak Ci wspomniałem, jeżeli masz już SGSa III to lepiej wziąć tablet z Androidem, gdyż masz swoje appki, nie musisz ich drugi raz kupować.

BTW. chmura apple oparta jest na serwerach z windowsem, i więcej w icloudzie jest marketingu niż faktycznie jest to niezawodne :)

Co do modeli, to np. Galaxy Tab ma 7'' cali, ale dołóż do tego "ramkę" około wyświetlacza, masz wrażenie, że jest to duże urządzenie znacznie większe niż np. Twój tel. ale to też złudzenie. Za chwilę może Ci być za małe. Aha Taby mają to do siebie, że wyświetlacze nie są rewelacyjne, jak porównasz to z iPadem to widać różnicę.

To może warto zastanowić się nad jeszcze innym modelem, np. Samsung Note 8 ? Wbrew nazwie to nie smartphone a tablet 8 calowy z modułem GSM.
+ są takie, że 8 cali do tego s-pen i świetny wyświetlacz.
Jeszcze dochodzi aspekt tej ramki w okół wyświetlacza, jest dużo mniejsza niż w TABie, tak więc masz tablet o rozmiarach trochę mniejszych niż TAB 2 z większym wyświetlaczem o 1 cal.

BTW2: w maju wychodzi Android no. 5

Garść linków:

porównanie iPada mini vs. Note 8:

http://www.trustedre...-0-vs-ipad-mini

Chyba najciekawszy opis po polskiemu:

http://www.tabletowo...-pen-i-telefon/

Użytkownik Gotar edytował ten post 02 kwiecień 2013 - 10:56

Godfrey of Ibelin: A better world than has ever been seen. A kingdom of conscious. A kingdom of heaven.

Szczery

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 434 postów
KnockeR - bierz GalaxyTaba i ciesz się sprawnie działającym tabletem pracującym na systemie open source (Android).
Mój galaxy tab 2 10.1 na śmiga aż miło, zero zacięć, płynna praca. (Android 4.0)

Za jabłko nie ma co przepłacać. Obecnie to tylko lans i gówniane oprogramowanie. Mój ostatni zakup jabłka to był iPod.
Po 10 minutach użerania się z iTunes stwierdziłem, że 'łot-de-fak', przecież to jest absolutnie user-unfriendly.

Jak chcesz tylko do prasówki, to 7 cali wydaje się wystarczające. Ale na Androida jest w cholerę wypasionych gierek
o zombie i wtedy 10 cali jest lepsze ;)

Użytkownik Szczery edytował ten post 02 kwiecień 2013 - 11:05

Marshall

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • LocationPoznań

Wyświetl postUżytkownik KnockeR dnia 02 kwiecień 2013 - 00:14 napisał

Muszę mieć nad Wami większą kontrolę i moderować posty zawsze i wszędzie.

Strasznie to brzmi :P Zmień sobie ikonkę na oko opatrzności to już w ogóle będzie pogrom :D A już bez offa: współlokator ma iPada mini, a współlokatorka iPada. Mini jest mega przyjemniejszy w obsłudze IMHO. Byłem przeciwnikiem tabletów, ale to małe dziadostwo jakoś mnie urzekło :)

KnockeR

Administrator

• Administrator
  • 1739 postów
Przejdę się do media markt i obadam na żywo jak te 7 calowe urządzenia wyglądają :) Raczej stawiam na androida bo faktycznie iTunes nie lubię a już mam sporo apek na androida i nie ma co kombinować. W ogóle przydałby się na forum dział elektronika bo postęp jest niesamowity i powoli te urządzenia wchodzą w nasze EDC.

Gotar

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 320 postów

Wyświetl postUżytkownik KnockeR dnia 02 kwiecień 2013 - 11:18 napisał

W ogóle przydałby się na forum dział elektronika bo postęp jest niesamowity i powoli te urządzenia wchodzą w nasze EDC.

Jestem za!

ziolo

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1901 postów
Ja mam starego Leadera LDV7 7" na androidzie i ogólnie to pod względem softu wolałem ipada - tyle, że skreślał go brak USB. Android + tablet jak dla mnie odpada - moja osobista opinia.

Ja z kolei mam pytanko odnośnie androida właśnie - wie ktoś jak wykasować hasło z wygaszacza ekranu bo ja swojego zapomniałem i jak mi się tablet wygasi to później muszę go resetować. A żeby usunąć hasło potrzeba podać...hasło ;]

Gotar

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 320 postów
tylko rootowanie, i na nowo andka trzeba wgrać :)

stalker_PL

Snajper

• Moderator
  • 1022 postów
  • LocationToruń
Ja osobiście pewien czas sobie korzystałem z tabletu Asus Transformer TF300T i muszę przyznać, że całkiem nieźle chodzi, jedynym minusem jest brak wbudowanego portu USB, ale można to nadrobić albo portem w stacji dokującej, albo końcówką do gniazda, co będzie widać w zdjęciach poniżej:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
Rzeczy niemożliwe załatwiam od razu, cuda zajmują mi trochę czasu...
https://www.facebook.com/PawelSP2PR/
https://www.facebook.com/subsurvivors/
Dołączona grafikaDołączona grafikaSP2PR

Bąk

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów
Ja korzystam z Nexusa 7 od stycznia i jestem bardzo zadowolony

WarBlok

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 313 postów
  • LocationDeGie
Dla mnie idealne połączenie dla tableta to żeby był na androidzie i miał gps ma ktoś takie cudo?

Szczery

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 434 postów
Mam. Galaxy Tab 2 10.1. GPS działa bez zarzutu.

stalker_PL

Snajper

• Moderator
  • 1022 postów
  • LocationToruń
W Asusie transformer TF300t też chodzi dobrze GPS. ;)
Rzeczy niemożliwe załatwiam od razu, cuda zajmują mi trochę czasu...
https://www.facebook.com/PawelSP2PR/
https://www.facebook.com/subsurvivors/
Dołączona grafikaDołączona grafikaSP2PR

Bąk

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów
Zioło:
Najlepiej zrobić hard reseta

IndiTemplar

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • LocationKatowice
Zdecydowanie polecam iPada z Retiną. Jakość obrazu jest oszołamiająca! A do tego istnieje ogromne zaplacze zarówno jak chodzi o aplikacje jak "osprzęt" mam tu na myśli etui ochrone, stację dokujące, klawiatury i całą masę innych ciekawych i przydatnych gadzetów.

Szumi

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów
  • LocationPiaseczno
Ja korzystam z Galaxy Note 10.1 i nie zmienił bym na nic innego. Na codzień mam okazję pracować na wielu urządzeniach i Note wypada najlepiej.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych