Warning: Illegal string offset 'html' in /home/knocker/domains/zombie-zone.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 914 Nałogi i niezbędne - Zombie Zone Forum - strona 2

Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Nałogi i niezbędne

papierosy alkohol różne

25 odpowiedzi w tym temacie

naznaczony

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 493 postów
  • Locationokolice Gołdapi

Wyświetl postUżytkownik YoGurtPoland dnia 14 maj 2013 - 19:54 napisał

Odnośnie tematu, to podczas walki z zombie wytworzy się tyle adrenaliny że nię będziesz potrzebował kofeiny :D. Picie to raczej nie bo jak się schlasz to cie oni schlają :D. Fajki ymmm... będziesz po paru kilometrach sapał... Tak na serio to jeśli znajdziesz jedzenie to alkochol i papierosy też.
Co do leków to przykro mi ale przetrwają tylko najsilniejsi :( (no chyba że jesteś znawcą ziół zaawansowanym to znajdziesz coś w lesie ale nie na wszystko)

Po raz kolejny podam przykład z historii, ale ciut bliższej nam. W czasie I Wojny Światowej bardzo popularne było wśród żołnierzy palenie tytoniu. Wtedy już wiedziano, że fajki to nic dobrego, ale i tak prawie wszyscy palili. Przypomnę jak wyglądała I WŚ. Wojna pozycyjna, ciągły ostrzał, używanie nowej broni, siedzenie w tym samym miejscu kilka tygodni lub dłużej, co chwila bezsensowne ataki raz jednej, raz drugiej ze stron na pozycje wroga. Chodziło o efekt psychologiczny. Człowiek ma się czym zająć, masz chwilkę czasu, możesz sobie usiąść, zapalić i się odstresować. Masz zajęcie i nie musisz siedzieć bezczynnie. Coś takiego na prawdę potrafi podnieść morale.

Samuel

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
Skoro już o wojnach światowych wspominasz, to warto przypomnieć sobie, że z braku lekarstw podawano rannym żołnierzom mieszankę mąki i cukru, twierdząc iż to prochy przeciwbólowe. Fenomen w tym oczywiście taki, że w pewien sposób to działało, byli oni przekonani że im to pomaga, więc i tak się działo, no... przynajmniej tak im się zdawało- a psychika podczas postapo to bardzo ważny aspekt. Większość ,,guru" survivalu twierdzi że odpowiednia psychika to około 80% możliwości przetrwania.
Pisze to, co logicznego mi do głowy przyjdzie, ponieważ lepiej się chwytać wszystkiego co może pomóc, niż później chodzić po ulicy jako zombie. :P
Dbaj o swój nóż, bo kiedyś to dzięki niemu zadbasz o siebie.

YoGurtPoland

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
NO ok można potraktować używki jako sposób odreagowania po np. walce parogodzinnej. Usiąść i zapalić. Ważny jest też jedna rzecz, a mianowicie samotność. To też może być powodem choroby psychicznej. Dlatego muzyka kiedy siedzimy w bezpiecznym miejscu przydała by się mimo że ogranicza to słyszalność.

Myślę jednak że człowiek z nałogami myśli podświadomie metodycznie. Czyli... osobie uzależnionej od fajek, nie jest łatwo pozbyć się nałogu ze względu na łatwość i dostęp do papierosów. Z tego powodu głód by się nasila. Jednakże, kiedy tech używek zabrakło by wierze że człowiek mógłby łatwiej sobie z tym poradzić.

Użytkownik YoGurtPoland edytował ten post 16 maj 2013 - 14:53

huzar

Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1455 postów
  • LocationSkwierzyna
LARPAK napisał to o co w tym wszystkim chodzi. Mianowicie chodzi o to, że jak ktoś ma nałogi to teraz jest czas aby się ich pozbyć bo potem będzie miał prze... Wszystko dlatego, że pada psycha. Nie będę tu pisał jak pierwszy raz rzucałem palenie z żoną. Skończyło się jednak tak, że powiedziałem w pewnym momencie "Lepiej już palmy to może pożyjemy dłużej bo jak tak dalej pójdzie to pewnie się wcześniej nawzajem pozabijamy". ;)
Jeśli ktoś jest chory i musi przyjmować leki to zupełnie inny problem. Albo inaczej to rzeczywiście jest problem bo "nałogi" sami sobie są wini. Z nałogami można się uporać i im wcześniej tym lepiej.

Mati13u

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • LocationWarszawa
Wiem że temat dawno nie ruszany, ale co mi tam...

Część używek można przygotować/wytworzyć w domu.
Alkohol można robić samemu.
Tytoń hodować da się w ogródku.

Tylko prawdziwej kawy nie da się wyhodować w naszych warunkach klimatycznych, jednak można ją zastąpić żołędziową kawą. Wiem że smak inny, lecz nie aż tak bardzo różny.

Oczywiście w warunkach prowizorycznych, tudzież bardziej prymitywnych zazwyczaj nie będzie dało się wyprodukować takich produktów jakie możemy kupić w sklepie, jednak zawsze będziemy mieli zamienniki używek.

MarcoPralco

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 380 postów
  • LocationGdańsk
Tak jak powiedział Mati13u - z najpopularniejszymi używkami nie powinno być problemu.

Alkohol i tytoń są łatwe w produkcji. Kawa i herbata mają wiele substytutów, które co prawda nigdy oryginałowi nie dorównają, ale zawsze coś.

Co do słodyczy - można samemu coś kombinować: miód, stewia, wszelakie owoce. Można pozyskiwać z buraków, o ile ktoś wie jak ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych