Warning: Illegal string offset 'html' in /home/knocker/domains/zombie-zone.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 914 Wyprawy w góry - Zombie Zone Forum

Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Wyprawy w góry

9 odpowiedzi w tym temacie

Łasky

Rekrut

• Moderator
  • 595 postów
  • LocationWodzisław Śląski
Ponieważ wielu u użytkowników ZZ zdobywa różne szczyty górskie, które nie wchodzą w skład Korony Gór Polski, postanowiłem założyć temat o wyprawach w dowolne góry. W temacie tym umieszczamy opisy i zdjęcia naszych wypraw "w góry". Myślę, że warto też napisać gdzie jedliśmy lub nocowaliśmy aby inni użytkownicy chcą wejść w to samo miejsce mieli jakieś informacje na jego temat.

Ponieważ mieliśmy dzisiaj piękną pogodę wybrałem się razem z narzeczoną na Równicę w Ustroniu. Naszym celem był obiad w "Kolibie pod Czarcim Kopytem" http://www.czarciekopyto.pl/ ale przed posiłkiem postanowiliśmy się przespacerować na szczyt. Piszę przespacerować ponieważ nie zdobywaliśmy całej góry tylko dojechaliśmy samochodem na wysokość schroniska i Czarciego Kopyta ( parking płatny 7zł ) i spod schroniska weszliśmy na szczyt.

Zdjęcia ze spaceru:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Trzeba przyznać, że jedzenie w Czarcim Kopycie jest naprawdę dobre (ale swoje kosztuje). Koliba składa się z trzech pomieszczeń - dużej sali, małego pomieszczenia ze stolikami i małym paleniskiem i dużego pomieszczenia z ogniskiem na środku i ławami dookoła. Wygląd Czarciego Kopyta można zobaczyć wchodząc na wirtualne zwiedzanie na ich stronie internetowej (podana wyżej).
My zamówiliśmy żurek w chlebie, barszcz z uszkami, pierogi z kapustą, kiełbachę, i prażone migdały i wszystkie potrawy były naprawdę dobre no i kiełbasę trzeba samemu upiec nad ogniskiem.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po obiedzie i wygrzaniu się przy ognisku zebraliśmy się do domku.

Więcej zdjęć na http://lasky.ownlog....komentarze.html

huzar

Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1455 postów
  • LocationSkwierzyna
:) Nie napisałeś, że mają tam tępe noże i musiałeś używać swojego.

Łasky

Rekrut

• Moderator
  • 595 postów
Faktycznie mają tępe bo babka przy "barze" próbowała naciąć kiełbachę i pierwszym nożem jej w ogóle nie wyszło a drugim ledwo dała radę. Proponowałem jej, że sam sobie ponacinam bo mam nóż ale się uparła :)

AbraKadabra

Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1314 postów
  • Locationmałopolska
Masz prawie tak samo fajny nóż jak ja.... Pogratulować ;) PS: Jak planujesz wypad na Babią wiosną to napisz na PW. Myślę, że się skuszę z kolegą z forum. Pozdrawiam.
"Nie ma takiej choroby, której nie dało by się wyleczyć za pomocą 30.06" E.Hemingway

Vorim

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • LocationGliwice
Ja z moją drugą połówką zaliczyłem dzisiaj taką trasę:(w ramach chilloutu po sesji)
Brenna Dworzec PKS - Ośrodek Zdrowia - Schronisko PTTK na Błatnej - Brenna Dworzec PKS
czas około 2:30
dystans około 9km

http://mapa-turystyczna.pl/route/3szt

Po drodze spotkaliśmy 18 Bielski Batalion Powietrznodesantowy, który odbywał szkolenie w okolicy.
Temperatura poniżej -5oC, ubraliśmy się trochę za grubo jak na takie warunki, ale lepiej mieć co ściągnąć niż nie mieć nic do założenia.
Jak na taką krótką trasę mieliśmy sporo rzeczy, plecak ważył około 8kg, szło się dobrze, mam nadzieję zaliczyć parę szczytów do wyjazdu w Tatry, w ramach przygotowania ;-)
W maju wybieramy się na tydzień w Tatry, tam chcę zabrać ją w parę ciekawych miejsc(m.in oklepany Giewont :-) ), to będą jej pierwsze większe góry.
Sam też jestem początkującym turystą górskim, mam na swoim koncie parę dwutysięczników, w tym Rysy od strony słowackiej.
Pozdrawiam

Dołączona grafika

Użytkownik Vorim edytował ten post 29 styczeń 2014 - 21:45

Łasky

Rekrut

• Moderator
  • 595 postów
Włochy Folgaria

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zapraszam też na bloga -> http://lasky.ownlog....komentarze.html :)

Samuel

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
Finemente compadre.
ZZ podbija cały świat jak widać. :)
Dbaj o swój nóż, bo kiedyś to dzięki niemu zadbasz o siebie.

Łasky

Rekrut

• Moderator
  • 595 postów
Z wypadu na Klimczok:

Dołączona grafika

Łasky

Rekrut

• Moderator
  • 595 postów
Na rozpoczęcie sezonu wybraliśmy Magurkę (909 m n.p.m.) - szczyt na granicy Beskidu Śląskim i Małego.
Podchodziliśmy od strony Wilkowic zielonym szlakiem (3,93 km - 1:21h - 2,9 km/h) a wracaliśmy czarnym (4,96 km - 1:16 - 3,88 km/h).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Schronisko PTTK na Magurce:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użytkownik Łasky edytował ten post 06 luty 2016 - 19:42

olusia

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
Ale genialne zdjęcia - ja jestem fanką gór ale głównie wiosną, zimowa wspinaczka i sporty na śniegu to nie mój konik

Moje portfolio brytyjka - autorskie projekty prosto z pod palców maszynistki.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych