Warning: Illegal string offset 'html' in /home/knocker/domains/zombie-zone.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 914 Pomysł na elektroniczny sprzęt survivalowy - Zombie Zone Forum

Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Pomysł na elektroniczny sprzęt survivalowy

elektronika

21 odpowiedzi w tym temacie

MarcoPralco

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 380 postów
  • LocationGdańsk
Już wyjaśniam o co chodzi. Studiuję obecnie automatykę i robotykę, 2 rok. Jako, że sesja już się skończyła i mam trochę czasu to wpadłem na pomysł, że zbuduję w ramach dokształcania i doskonalenia umiejętności, jakiś sprzęt elektroniczny. Chciałbym, żeby było to coś związanego z survivalem właśnie, lub coś co mogłoby się przydać podczas apokalipsy. Mam kilka pomysłów, ale chciałbym też Was zapytać o zdanie. Jaki gadżet/sprzęt by Wam się przydał, jakie macie pomysły? :)

takamahi

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
Składany dron zwiadowczy:

- latający - quad/tri kopter, lub z "worem nośnym" jak sterowiec + śmigła do sterowania
- po zmianie modułów kroczący
- kamera z trybami zwykłej wizji / noktowizji / termowizji z wyświetlaniem obrazu na smartfonie (dowolnym)
- mikrofon kierunkowy do podsłuchu
- analizator składu atmosfery w otoczeniu drona - czy toksyczna czy nie
- manipulator - co by podpietruszyć trochę rzeczy innym grupom (podlatuje, biorę i odlatuję ) :D lub spuścić w grupkę zombiaków bombonierkę zegarową
- wbudowany paralizator do cichego wyłączania strażników
- moduły pędne, po odłączeniu od drona powinny dać się wykorzystać jako minielektrownia wiatrowa do podładowywania aku, po zmianie śmigieł na śruby - minielektrownia wodna zanurzalna w strumieniach

w oprogramowaniu musi być samodzielny autonomiczny tryb strażnika dla trybu kroczącego, po podaniu współrzędnych GPS dla wierzchołków czworokąta będącego obszarem obozowiska, dron ma patrolować obszar, wykorzystując czujniki ruchu i tryby nocnej wizji, po wykryciu intruza ma włączać alarm w sparowanym smartfonie jednocześnie wyświetlając obraz intruza, jeżeli intruz jest już na terenie obozowiska dron ma podjąć zdefinowane działania.
- jeb*ąć mu z paralizatora
- zdalnie odpalić oświetlenie lub inne "rzeczy wzbudzane elektrycznie" (dodatkowe moduły rozstawialne)
- odtworzyć nagrany plik dźwiękowy celem wywołania zamieszania u intruza/intruzów

itp

Miłej zabawy :D

ares

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
Jak już mamy koncert życzeń ;) ja bym dodał:
- moduł cyborga wersja damska by mogła ofiarować właścicielowi produkty znanych marek typu: zielona budka, koral czy algida.

Poważnie elektronika na czasy postapokaliptyczne wydaje się mi złym pomysłem. Jak to serwisować, co w razie uszkodzenia elektroniki? Inaczej trzeba być ekspertem w tej materii i mieć "worek" części zamiennych.

basqule

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
Marco jest/będzie wkrótce ekspertem bo studiuje A/R;] I pewnie jako zainteresowany tematem ma worek części. No i na razie żyjemy w czasach PREapo. Więc jego zamiar jest i pożyteczny i chwalebny.
Marco, pierwsza oczywista rzecz to odbiornik radiowy.
Bardziej skomplikowane: kamerka przekazująca obraz na żywo, zdalnie do smartfona na przykład. Włączająca się przy ruchu. Albo nie. Zeby można było sobie wybrać, kiedy i w jakich określonych warunkach ma się włączać/wyłączać.

Użytkownik basqule edytował ten post 15 luty 2014 - 11:44

takamahi

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów

Wyświetl postUżytkownik ares dnia 15 luty 2014 - 11:02 napisał

- moduł cyborga wersja damska by mogła ofiarować właścicielowi produkty znanych marek typu: zielona budka, koral czy algida.

W sumie przy dronie w wersji sterowiec ten moduł byłby niezłym "worem nośnym" :D

Rayan

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • LocationKoszalin
Robota nadającego alfabet Morse'a i odbierającego dla tych co słabo sobie radzą z wysyłaniem takiego sygnału i odczytem. By był przejrzysty i nie było pomyłek ;)
Niech kule świszczą nad ich głowami...

wilcham

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 385 postów
Ładowarka do akumulatorów, na różne ich typy w tym baterie alkaliczne i płaskie akusy komórkowe, coś jak to z Lidla: http://fanlidla.pl/g...rka,uniwersalna
ale z wbudowanym powerbankiem i ogniwem słonecznym - a do tego zasilana nie tylko z AC 230V, ale i z DC 12V i 24V, czyli można by podkraść energię z akumulatorów zarówno osobówek i ciężarówek.

Mało taktyczno-romantyczne, ale na pewno praktyczne gizmo by to było.
Vigilate itaque, quia nescitis diem neque horam.

takamahi

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
Baterii alkalicznych się nie ładuje.

wilcham

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 385 postów

Wyświetl postUżytkownik takamahi dnia 16 luty 2014 - 00:43 napisał

Baterii alkalicznych się nie ładuje.

http://www.backdoors...line-batteries/
http://allegro.pl/li...=Mozilla-search
Vigilate itaque, quia nescitis diem neque horam.

takamahi

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
Baterie nie są przeznaczone do ładowania, poza takimi które na obudowie mają info że do ładowania się nadają (rzadkość). W środku ogniw jest chemia, niektóre reakcje przebiegają tak a nie inaczej. Ładując baterie alkaliczne ryzykujesz zepsuciem sprzętu w jakim je instalujesz, mogą wylać, może je rozsadzić. Do ładowania są akumulatory.

huzar

Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1455 postów
  • LocationSkwierzyna
Ja proponuję ucholokator. Inaczej mówiąc urządzenie do poruszania się w ciemności (lub dla niewidomych). Nietoperze świetnie sobie radzą w bunkrach, a koledze z latarką zdarzyło się wpaść do kanału. Również mogło by to się przydać myśliwym gdyby było odpowiedni czułe i reagowało na ruch (używanie noktowizorów jest zabronione). Inna kwestia to przekształcenie dźwięków (ultra dźwięków) na obraz zamiast stosowania podczerwieni, a to daje już możliwość tworzenia trójwymiarowego obrazu.
Inny pomysł to urządzenie dla tych, którzy nie wiedzą kiedy się wycofać (STOPSOS). Chodzi o to aby w sytuacji tego wymagającej (gdy nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami) wezwać pomoc. Widzę to tak - odbiornik monitoruje nasze funkcje życiowe (tętno, ciśnienie, (może dodatkowo oddech)) gdy funkcje te są zaburzone (ich parametry wskazują na stan krytyczny) przekazywany jest sygnał do telefonu komórkowego (np. przez system słuchawkowy) i wybierany jest ustawiony numer np. alarmowy z wezwaniem o pomoc. Chodzi o to, że możemy ulec jakiemuś wypadkowi (lub niektórzy zwlekają z wezwaniem pomocy do czasu, aż nie są wstanie jej wezwać). Urządzenie to oceniając stan organizmu zrobiło by to nas.
Pewnie bliżej A.R. było by urządzenie teraz bardziej mi potrzebne np. takie, które by wkładało naczynia do zmywarki :) ale z przedstawionych pomysłów może skorzysta jakiś inny student i przy okazji zarobi na nich trochę kasy. ;)
P.S.
Tradycyjnie praw autorskich nie roszczę. Jestem za swobodnym przepływem myśli.

Adrian

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
Kieszonkowe urządzenie, które po naciśnięciu pojedynczego przycisku przesyła na telefon alarmowy SMS z wiadomością: "Ratunku! Potrzebuje pilnie pomocy! Moje wspórzędne: (tu dane z modułu GPS)". Przycisk zabezpieczony przed przypadkowym naciśnięciem.

Suchy

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 393 postów
Wykrywacz tlenku węgla mający oprócz normalnego alarmu możliwość bezprzewodowego połączenia do smartfona z Androidem/iOS itd. Stawiasz sobie w miejscu gdzie masz piecyk, a w razie przekroczenia ustalonego limitu telefon w innym pomieszczeniu Cię alarmuje/budzi.

Ewentualnie mnie przydałby się jakiś wydajny pakiet akumulatorów połączonych w jeden większy z podstawowymi końcówkami (przede wszystkim micro i miniUSB) i USB, tak by było go łatwo przenosić w plecaku i nie ważył nie wiadomo ile. No i nie kosztował tyle co gotowe produkty o wysokiej pojemności tego typu. Jako specjalista powinieneś się orientować jakich ogniw warto użyć, żeby tanio coś takiego zmontować :D.

Wyświetl postUżytkownik basqule dnia 15 luty 2014 - 11:43 napisał

Bardziej skomplikowane: kamerka przekazująca obraz na żywo, zdalnie do smartfona na przykład. Włączająca się przy ruchu. Albo nie. Zeby można było sobie wybrać, kiedy i w jakich określonych warunkach ma się włączać/wyłączać.
Coś takiego pośrednio łatwo uzyskać programem IP Webcam. Trzeba tylko drugiego smartfona jako kamery, a obraz z niego możesz oglądać na innym smartfonie lub PC.

Użytkownik Suchy edytował ten post 21 luty 2014 - 14:59

Mokry

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
- Robot analizujący skażenia ABC.
- Pancerny laptop na baterie słoneczne

MarcoPralco

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 380 postów
  • LocationGdańsk
Dzięki wielkie wszystkim za pomysły :) Chociaż niektórych poniosła wyobraźnia i wyobrazili sobie technologie rodem ze Star Wars ;)

Plany jakie mam:

- Napisanie aplikacji na androida, która kodowałaby/dekodowała komunikaty w alfabecie Morse'a. Założenia są takie, że aplikacja korzystając z kamery wbudowanej w urządzenie analizowała by obraz pod kątem różnych blysków świetlnych i przetwarzała to na słowa. Działałoby to też w drugą stronę. Po wpisaniu naszej wiadomości, ekran urządzenia maksymalnie rozświetlał się i gasł, nadając tym samym w alfabecie Morse'a. O ile uda mi się ogarnąć odpowiednie bilioteki dla obsługi audio, to dodam również opcję przetwarzania i odtwarzania wiadomości również w ten sposób.

- Uniwersalny akumulator, z możliwością ładowania wieloma sposobami, oraz z regulacją napięcia i prądu wyjściowego.

-Zrobiłem już kiedyś prostego, zdalnie sterowanego, stacjonarnego robota z kamerą i pistoletem ASG. Była to taka wierzyczka obronna, z możliwością obrotów góra/dół, prawo/lewo i strzelania. Teraz postaram się zbudować jakąś ulepszoną wersją, być może zautomatyzowanego strażnika śledzącego ruch i po paru ostrzeżeniach ostrzeliwującego cel.

Niektórzy mają troszkę przesadzone wyobrażenie o automatyce i robotyce :) Otóż nie budujemy tu robotów rodem z filmów science fiction. Ucząc się automatyki mogę Wam powiedzieć, że Wasz kibel w łazience to układ dynamiczny, pierwszego rzędu, ponieważ zbiornik jest obiektem całkującym. Mogę zbudować model matematyczny kibla, wyliczyć zależności wejścia/wyjścia i masę innych pierdół. Robotyka jest już ciekawsza, jednak i tak o wiele mniej atrakcyjna, niż to sobie większość wyobraża.

Robot o którym wspomina takamahi byłby bardzo trudny do zbudowania i jeśli już, to podjęłaby się tego grupa inżynierów wojskowych z ogromnym doświadczeniem w tym zakresie, a nie taki studenciak jak ja ;)

Co do innych pomysłów:

Kamerki z przesyłem obrazu do telefonu już są :) Wystarczy jakaś kamera wifi i odpowiedni program.

Praktycznie wszystkie telefony mają funkcję sos i wysyłają alarmowe smsy za darmo. Co prawda bez współrzędnych, ale zawsze coś. Można każdorazowo przed wyprawą zedytować treść takiego smsa i podać gdzie się idzie.

Pancerny laptop dalece wykracza poza moje możliwości, z resztą na rynku jest już takich wiele.

Czujniki bezpieczeństwa dla ludzi też już istnieją, np strażacy takich używają. Dopiszę jednak pomysł na taki zaawansowany czujnik do mojej listy.

Jeżeli już jesteśmy w strefie fantazji, to chciałbym keidyś wykonać następujący system wspomagający żołnierza:
-wyświetlacz blisko oka, a na nim własna lokalizacja, lokalizacja towarzyszy i celów, przesyłane na bierząco komunikaty i wytyczne z dowództwa,
-kamera na broni, która przesyłałaby obraz do wyświetlacza i umożliwiała strzelanie zza rogu budynku,
-kamery na hełmie z termowizją i w dużej rozdzielczości, pozwalające na duże przybliżanie obrazu, podgląd w IR i termowizji,
-monitorowanie funkcji życiowych,
-obsługa dronów, i innych dodatkowych urządzeń,
-kalkulator balistyczny,

Jest to w sumie plan nie do zrealizowania, ale gdyby zebrało się paru ludzi, to pewnie dałoby się to osiągnąć :)

Suchy

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 393 postów
Z tym nadawaniem w alfabecie Morse'a zastanów się lepiej nad użyciem diody aparatu zamiast ekranu. Będzie widoczna ze znacznie większej odległości.

Co do strefy fantazji, to w sumie na bazie Google Glass mógłbyś już coś takiego tworzyć.

Użytkownik Suchy edytował ten post 25 luty 2014 - 23:23

MarcoPralco

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 380 postów
  • LocationGdańsk
Wiele telefonów/tabletów nie ma diody, a ekran ma każdy ;) Chociaż z zasięgiem to faktycznie będzie dupowato.

Google Glass ma zapewne (nie zagłębiałem się w temacie) własne oprogramowanie nie nadające się do przeróbek. Po drugie te okluary są bardzo drogie. Myślałem na użyciem Rasberry PI i jakiegoś prostego wyświetlacza, do kupienia za parędziesiąt złotych.

niezniszczalny

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • LocationBydgoszcz

Wyświetl postUżytkownik MarcoPralco dnia 25 luty 2014 - 23:15 napisał

-kamera na broni, która przesyłałaby obraz do wyświetlacza i umożliwiała strzelanie zza rogu budynku,

Nie taka fantazja http://cornershot.com/ ;)

Suchy

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 393 postów
Dlatego warto zrobić jednoczesną obsługę diody i ekranu. Ja samym ekranem nie zawracałbym sobie głowy.

Glass działa na Androidzie 4.0.4, więc możesz grzebać w sofcie do woli. http://en.wikipedia....ki/Google_Glass

MarcoPralco

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 380 postów
  • LocationGdańsk
niezniszczalny, wiem, że takie systemy już od dawna istnieją, Podobnie jak cały ten pomysł:

Jednak jest to póki co moja fantazja, bo nie dysponuję jeszcze odpowiednimi umiejętnościami i funduszami, żeby coś takiego zrobić ;)

Suchy, o ile będzie taka możliwość, to dołączę sterowanie diodą.

Google glass jest dalece poza moimi możłiwościami finansowymi, które mogę przeznaczyć na jakieś elektroniczne zabawki ;) Do tego nie sądzę by byly zbyt wytrzymałe i miały odpowiednio pojemną baterię. Wolałbym złożyć coś samemu i mieć z tego większą satysfakcję.

Użytkownik MarcoPralco edytował ten post 26 luty 2014 - 19:39

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych