Warning: Illegal string offset 'html' in /home/knocker/domains/zombie-zone.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 914 Moje proce - Zombie Zone Forum

Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Moje proce

proca

35 odpowiedzi w tym temacie

PiotrP

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • LocationChełmno
Mam nadzieję, że wybrałem dobry dział i dobry sposób, by przedstawić moje rękodzieło. Dziś proca Cuprum:

Procę wykonałem z miedzianej instalacji (rurka średnicy 15mm), którą wypolerowałem na matowo po lutowaniu. Rękojeść owinięta jest sznurkiem klejonym na całej długości. Pod owijkę wzdłuż rękojeści podłożyłem sznury dzięki czemu jest ona wyprofilowana (w przekroju owalna) i bardzo wygodna. Naciąg to pojedyncza guma Thera-Band (złota) ze skórzanym koszykiem. Proca ma dużą moc, jednak docelowo zastosuję do naciągu cztery pasy gumy zwężającej się przy koszyku, co znacznie zwiększy jej skuteczność.
Wymiary:
wysokość – 18cm
szerokość – 9,5cm
szerokość naciągu – 2,5cm
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Na warsztacie drewniana proca wykonana z trzech warstw drewna, które teraz schną w imadle. W planach "strzelba gumowa". ;)

WarBlok

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 313 postów
  • LocationDeGie
Świetny pomysł!
Widzę też możliwość zaadoptowania rurek na kulki taka proca z magazynkiem:)

lkulos

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
ja do tego myślałem aby dodać takie coś, co trzyma strzałe w luku (takie okrągłe z włoskami ;) ) i mamy prawie zajebisty łuk ale mniejszych rozmiarów.

myślałem o czymś takim http://knowledgeweig...w-in-5-minutes/

Chris

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
mu mu
ta tylko to kółeczko jest jakieś nieprzyzwoicie drogie :/
no chyba że ktoś ma dostęp do jakiś tańszych to ja też się chętnie o takie uśmiechnę :)

lkulos

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
to coś co sie zwie chyba podstawka pod strzałę to znalazłem za 90 zł troche drogo

PiotrP

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • LocationChełmno
A gdyby zrobić taką podstawkę z szczotkowej uszczelki pod drzwi? Będę w markecie budowlanym to pokombinuję.

Kozi

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
Fajny sprzęt! Robi wrażenie! :) Widać że ma niezły zapas mocy. Pomysł z tą podstawką niegłupi, jakbyś zmontował to na jakiś zatrzask to masz dwie opcje zasilania: kulki i strzały.

PiotrP

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • LocationChełmno
Tym razem nie mój wyrób, ale może warto przedstawić:
NINJA
Chińska tandeta za kilkanaście złotych? Niekoniecznie. Po kilku prostych przeróbkach otrzymujemy poręczną i trwałą broń miotającą. A modyfikacja polegała na zamianie podwójnego naciągu na pojedynczy, ale dłuższy, z wykorzystaniem wężyków z zestawu. Kilka minut pracy w efekcie której mamy moc zabawy na strzelnicy. Dzięki niewielkim rozmiarom świetnie nadaje się do BOBa, a nawet do EDC:
Dołączona grafika

Chris

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
mu mu
normalnie proca nie jest taka zabudowana i ta podstawka na strzale jest montowana na trutkach tak ze można ja łatwo przesunąć i walić z kulek
no tu taktyczna wersja na zawiasie :D

a tu troszkę tańsze rozwiązanie

od jakiegoś już czasu się na taka proce czaje

Użytkownik Chris edytował ten post 21 marzec 2014 - 08:31

PiotrP

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • LocationChełmno
Korci mnie by zrobić taką na bazie Barnett Diablo II - proca juz kupiona w drodze do mnie. Przeróbka banalnie prosta.

lkulos

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
jak się ogarniesz z tą procą to możemy liczyć na foto relacje + opinię jak z celnością zasięgiem ?? :)

PiotrP

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • LocationChełmno

Wyświetl postUżytkownik lkulos dnia 21 marzec 2014 - 10:29 napisał

jak się ogarniesz z tą procą to możemy liczyć na foto relacje + opinię jak z celnością zasięgiem ?? :)/>
Jasne. Zrobię relację "krok po kroku".

naznaczony

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 493 postów
  • Locationokolice Gołdapi
A jaką siłę można osiągnąć w procy na profesjonalnych gumach? Jak byłem mały to robiłem sobie proce z balona po piłce. I podczas zabawy niechcący "postrzeliłem" kolegę stalową kulką z łożyska w klatę. Skończyło się na siniaku wielkości pięści. Da się jakąś większą krzywdę zrobić człowiekowi przy lepszym naciągu?

PiotrP

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • LocationChełmno
Jaką siłę... Hmmm... zabójczą. :)
Kupiłem strzały karbonowe do łukoprocy, zamówiłem podstawkę, teraz czekam na Diablo. :)
A teraz coś, co mam na warsztacie - ZEMSTA GOLIATA!!! Bo tak nazywa się mój nowy projekt. (wiecie co to jest projekt? Poroniony pomysł. ;) )
Na razie po zgrubnej obróbce. Jeszcze daleka droga przede mną - szlifowanie, szlifowanie, szli.... bajcowanie, lakierowanie....
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Kształt doszlifowany do mojej dłoni. Na pierwszej fotce u góry możecie zobaczyc mój pomysł - łoże na kciuk. Proca lezy w mojej dłoni wygodnie i pewnie zarówno w chwycie za raczkę, jak i z oparciem palców o ramiona.
PS Zapomniałem dodać, że proca jest bardzo dobrze zakonserwowana tłuszczem... wykorzystałem do jej wyrobu starą deskę kuchenną. :)

Użytkownik PiotrP edytował ten post 23 marzec 2014 - 22:07

huzar

Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1455 postów
  • LocationSkwierzyna
Nie prościej było znaleźć odpowiednią gałąź? Wydaje mi się, powinna mieć też większą wytrzymałość ta naturalnie ukształtowana.

PiotrP

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • LocationChełmno
Huzarze, takie z gałęzi już oczywiście robiłem. Tak, jest prościej, tak jak prościej jest oglądać głupie seriale w TV zamiast uprawiać sport, bawić się w zombiłapacza, czy czytać książki. :) Ale jak wynika z Twoich wpisów wiesz o co mi chodzi.
Teściowa dała graty do spalenia i ja w tej desce zobaczyłem procę. No i chciałem mieć ergonomiczną procę do mojej ręki, a z gałęzi nie wymodeluje się tak skomplikowanych kształtów.
Co do wytrzymałości - nie bez powodu od frontu wkleiłem sklejkę. Jest jak Rambo - niezniszczalna. ;)

bobone

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • LocationOlkusz
Pozdrawiam kolege po fachu. Świetnie radzisz sobie z drewnem, ta rurowa z wyglądu mi się nie podoba, ale musi być zajebiście solidna i wygodna. Ja robię głównie w sklejce, jutro dodam fotke. Też myślę o procokuszy albo slingbow jak kto woli. Dużo w swoim projekcie muszę przemyśleć bo chciałbym wykonać dwie wersje: Pro i Pocket. Napęd prawdopodobnie z TB gold bo wydaje mi się że lepiej będą pracowały na bloczkach. Było by fajnie jak by ruszyć ten temat bo ta broń ma potencjał, zobaczcie tylko filmiki Jorega Sprave na yt. Pozdrawiam.

ares

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
Zastanawia mnie prawny aspekt takiej mieszanki procy z kuszą. Może ktoś znający się na takich prawnych zawiłościach by się wypowiedział.

PiotrP

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • LocationChełmno

Wyświetl postUżytkownik ares dnia 25 marzec 2014 - 22:05 napisał

Zastanawia mnie prawny aspekt takiej mieszanki procy z kuszą. Może ktoś znający się na takich prawnych zawiłościach by się wypowiedział.
Tez się nad tym zastanawiałem. Myślę, że istotny jest brak spustu, dlatego nazywa się taką mieszankę slingbow, czyli prawidłowo powinniśmy spolszczać tę nazwę jako procołuk. A łuki nie wymagają pozwolenia.
Ostatnimi czasy na tym forum padło kilka zdań w stylu "dlaczego na kusze potrzeba zezwolenia, a na łuk nie". Ktoś mi kiedyś tłumaczył, że chodzi właśnie o spust. W łuku trzeba naciągnąć cięciwę tuż przed strzałem, natomiast kusza jest "naładowana" niczym broń palna, zatem potencjalnie łatwiej jest o przypadkowy strzał i wypadek. To bylo pretekstem dla ustawodawców, by wprowadzić ograniczenia.

ares

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
PiotrP nie polemizuje tylko dalej pytam i się zastanawiam. Do łuków są przecież spusty, to niby też już pozwolenie potrzeba ?? Jeśli tak to pozwolenie na łuk ze spustem sam spust czy jak??
Nasze prawodawstwo jest strasznie zakręcone.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych