Warning: Illegal string offset 'html' in /home/knocker/domains/zombie-zone.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 914 Moje proce - Zombie Zone Forum - strona 2

Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Moje proce

proca

35 odpowiedzi w tym temacie

PiotrP

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • LocationChełmno
Dokładnie, zakręcone.

PiotrP

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • LocationChełmno
DIABLO PRO Slinbow
Proca Diablo II to piękna zabawka dla silnych facetów… zdaje się, że projektant myślał o mnie konstruując ją. Dołączona grafika Oczywiście nie obyło się bez przeróbki – dodając podkładkę do strzały wykonałem prosty „gumołuk”. Moc takiej „broni” jest mniejsza niż łuku, jednak jej zaletą są małe gabaryty – zmieści się nawet do plecaka. Na ogół Diablo będzie mi służyła jako standardowa proca na kulki, a trwałą modyfikacją będzie dodanie latarki taktycznej.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

lkulos

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
a jaki to ma skuteczny zasięg / celność ?? BTW fajne fotki :)

PiotrP

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • LocationChełmno
Trudno powiedzieć. Zarówno zasięg jak i celność gorsze niż w przypadku łuku.

lkulos

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
to mnie nie pocieszyłeś :(

Kozi

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
Proca z założenia dostosowana jest do strzelania kulkami. W tym wypadku uzyskujemy najlepszą celność dla broni tego typu. Możliwość wystrzeliwania strzał daje dwie korzyści - po pierwsze: dwa niezależne rodzaje amunicji; po drugie: strzała zapewnia lepszą przebijalność, a to duży plus w przypadku bycia zmuszonym do polowania na coś trochę większego od zająca.
PiotrP - proca wygląda rewelacyjnie, pewnie strzela niezgorzej. :) Szacun za wytrwałość i pomysłowość.

Użytkownik Kozi edytował ten post 31 marzec 2014 - 22:26

Szczery

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 434 postów

Wyświetl postUżytkownik PiotrP dnia 31 marzec 2014 - 19:32 napisał

Trudno powiedzieć. Zarówno zasięg jak i celność gorsze niż w przypadku łuku.

To podaj w liczbach bezwzględnych - w jaki cel trafiasz z jakiej odległości.

Ja z mojego łuku trafiam w sylwetkę człowieka z 30 kroków i na tym dystansie strzała ma na tyle mocy by zrobić poważne kuku. Czytaj - potrzebuję kombinerek żeby wyrwać grot z drewnianego stojaka na którym stoją dwie tarcze słomiane.

Łuk - 25kg, jesionowo-palisandrowy, tradycyjny long-bow, żadne tam współczesne wynalazki.

Użytkownik Szczery edytował ten post 01 kwiecień 2014 - 07:26

PiotrP

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • LocationChełmno

Wyświetl postUżytkownik Szczery dnia 01 kwiecień 2014 - 07:26 napisał

To podaj w liczbach bezwzględnych - w jaki cel trafiasz z jakiej odległości.
Co do celności... wiesz, by porównać obiektywnie obie bronie musiałbym zamontować je w stojakach, dokonać wielu prób, wyciągnąc średnią z danych... Nie mam na to czasu. A subiektywnie łuk jest duzo celniejszy. Powiedzmy że moje umiejętności strzeleckie nie odbiegają od Twoich (z tym, że mam łuk 19kg), takze długi, ale z refleksami. Za to procą przy około 20 metrach mam już problem z trafieniem w cel wielkości człowieka (to pewnie też kwestia wstrzelania się, to świeża zabawka). Jeśli zaś chodzi o moc... strzałą z łuku z około 20 metrów przebiłem deskę 23mm (tu znajdziesz fotkę: http://www.zombie-zo...wy/page__st__40 ) zaś strzałą z procołuku ledwie wbijam się w deskę z niewielkiego dystansu.

bobone

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • LocationOlkusz
Tak jak kiedyś obiecałem dodaję fote mojej procy. Wykonana ze sklejki i oklejona folią carbon. Za napęd robią złote TB. Piotr w twoim Barnecie spróbował bym wymienić gumy na okrągłe TB, bo te które teraz masz to chyba nie mają chyba dużej prędkości?

Załączone pliki

• Załączony plik  proca.JPG   81,89 KB   49 Ilość pobrań

PiotrP

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • LocationChełmno
ZEMSTA GOLIATA
Jeszcze dosycha lakier, ale już śpieszę Wam pokazać moją nową procę. Wykonana jest ze starej deski do krojenia i kawałka sklejki. naciągiem bedą podwójne pasy złotego TB, zwężające się z 25mm do 20mm, o długości przed przytwierdzeniem 260mm.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

huzar

Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1455 postów
  • LocationSkwierzyna
Gdzie na byłeś tą procę Diablo pro? Właśnie czegoś takiego szukałem.
Wymyśliłem taki spust na listwie dokręcany do procy, aby ją przerobić na rodzaj kuszy. Zresztą główny element spustowy "orzech" zaczerpnięty jest z mechanizmu spustowego kuszy. Postaram się wkrótce wrzucić jego schemat.

PiotrP

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • LocationChełmno
Huzarze, poprzez Allegro na kolba.pl
Ja myślę o spuście z łuku bloczkowego

Użytkownik PiotrP edytował ten post 21 kwiecień 2014 - 22:31

kiron

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 37 postów
Piotr
Ładnie wyszło:) Do spustu z łuku zamiast łatki potrzebny będzie sznurek z pętelką
a to moje zabawki
obecnie jest tam czarna guma
Dołączona grafika
i natral
Dołączona grafika

PiotrP

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • LocationChełmno
Zemsta Goliata gotowa, oto ona:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

huzar

Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1455 postów
  • LocationSkwierzyna
Oryginalny i ładny design tej procy wyszedł. Tylko mocowanie gum jakoś mało estetycznie wygląda.

misiu36100

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
Witam jestem nowy pytanie gdzie można kupić taką gumę do procy jak widać na zdjęciu PiotrP?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych