Warning: Illegal string offset 'html' in /home/knocker/domains/zombie-zone.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 914 Wykrywacz Metalu a cewki - Zombie Zone Forum

Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Wykrywacz Metalu a cewki

Wykrywacz

15 odpowiedzi w tym temacie

Mozart

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
Witam forumowiczów od paru tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem wykrywacza metalu Golden Mask GM4+, przerzuciłem się na niego z wysłużonego już Garreta, jednak to co mnie trapi to cewki do niego. Mianowicie jest ich dostępnych kilka rodzai (wielkości) ja posiadam 10 cali (podobno standard) są jeszcze 8 i 9 cali, czy ktoś może mi wytłumaczyć czym one się różnią, szukałem odpowiedzi w paru miejscach jednak nic z tego.

bobone

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • LocationOlkusz
Pewnie parametrami penetracji, chodzi o głębokość wykrywania. Dodatkowo lepszą cewką można poprawić funkcje identyfikacji metali. Na wykrywaczach słabo się znam, ale mój teściu się kiedyś tym interesował i coś tam zapamiętałem.

wertas

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
jaka był "fabryczna" głębokość maksymalna wykrywania?

alfons

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • LocationŚwiętokrzyskie ST-CE
Ja planuje teraz zakup takowego sprzętu możecie mi polecić ?

WarBlok

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 313 postów
  • LocationDeGie
Wszystko zależy ile Masz funduszy i co chcesz kopać,
ma początek garrett 250 popularny kanarek może być z 2 ręki,
omijaj chińskie wynalazki,
jeśli chcesz wiedzieć dlaczego to Masz ocena informacji na necie
Ja z garretta 250 przesiadłem się na teknetics delta 4000.

http://odkrywca.pl/w...50-,673183.html
http://poszukiwania....tt-ace-250.html

http://odkrywca.pl/t...250,662360.html

jesteś ze świętokrzyskiego więc Masz gdzie kopać i jakie forum sie z okolicy znajdzie.

alfons

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
Racja kopać jest gdzie na całym terenie mojego miasta jest mnóstwo ciekawych miejsc gdzie na pewno znajdzie się więcej niż kapsle .Ostatnio na przykład łaziłem ze znajomym po lesie i spotkaliśmy jakiegoś domorosłego elektryka z wykrywaczem na początku sądziłem że to jakiś zafascynowany przeszłością miasta archeolog ale jak się później przyznał to złomiarz ale wyciągnąłem od niego mnóstwo przydatnych informacji o tym gdzie można szukać czegoś ciekawego (zależy co dla kogo jest ciekawe). Więc muszę uzbierać kasę i postaram się o zakup wykrywacza . Jednak mam pytanie czy opłaca się kupić "wojskowy" wykrywacz z demobilu czy raczej jest to nic niewart sprzęt?

WarBlok

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 313 postów
  • LocationDeGie
co do legalności "kopania" to nie możesz kopać bez zezwoleń,
jak sama nazwa mówi "Wojskowy" to dla wojska, chyba że chcesz złom kopać,
poczytaj sobie o dyskryminacji w wykrywaczach.
https://www.google.p...I-aA8PaaMHSgLgD
http://www.armand.pl...szukiwacza.html

alfons

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
Przeczytałem kilka artykułów na temat pozwoleń na wykopaliska i z tego co wyczytałem to kupa papierkowej roboty +opłata (82 zł) .Jednak zastanawiam się czy jeśli mam zamiar prowadzić wykopaliska na terenie prywatnym to też wymagane jest pozwolenie bo wydaje mi się że nie . Rozważam kupno wykrywacza właśnie dlatego ponieważ sam posiadam "sporom " działkę która pamięta ciekawe wydarzenia ,a także znajomy mnie zaprasza już od jakiegoś czasu na przekopanie jego działki lecz ani ja ani on nie posiadamy sprzętu odpowiedniego do tak owych operacji. Więc pora dokonać wyboru i zacząć zbierać .

WarBlok

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 313 postów
  • LocationDeGie
Cóż teren prywatny terenem prywatnym ale co w ziemi to należy do skarbu państwa, to nie np UK, jeśli chodzi o przepisy.
Zawsze możesz szukać zgubionej: obrączki kolegi, kluczyków z auta itp ;)
Mieszkam przy jeziorze podczas porannego biegania w sezonie letnim b. częsty widok poszukiwań zgubionej "biżuterii",nawet w wodzie po pas.

Kiedyś bawiło mnie jak gość z rzeki magnesem neodymowym "łowił" złom,
a potem na forum się spotkałem z opisem ile to złomu można i ile to kasy koleś sobie "wyłowił".
Lepiej kupić wykrywacz znanej marki zawsze można z czasem dokupić mniejszą lub większą cewkę.

Wybierz 2/3 modele i poczytaj o nich wypisz + i -,
zimą kopał nie będziesz, co najwyżej informacje net/biblioteka, mapy itd
po nowym roku zapoluj na wykrywacz na aukcjach najlepiej z odbiorem osobistym.

alfons

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
Agdzie polecacie szukać oprusz Alledrogo ?

WarBlok

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 313 postów
  • LocationDeGie
np
na forach dla poszukiwaczy (poszukaj sobie coś ze Świętokrzyskiego),
olx itp.

naznaczony

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 493 postów
  • Locationokolice Gołdapi
Ja też bym odpuścił zabawy z wykrywaczem. Kilka lat temu latałem z wujkiem po lesie i szukaliśmy "skarbów". Wydłubaliśmy pocisk artyleryjski, niewypał. Nie był mały, ważył jakieś 10 kg. Do domu lepiej nie brać - za posiadanie nielegalnej broni grozi chyba 8 lat, a poza tym trzymanie czegoś takiego w chałupie to czysta głupota. W lesie nie zostawimy, bo dzieciaki się tam bawią, a co jesień łażą grzybiarze - nie wiadomo czy niespodzianka nie trafi czasem w ręce jakiegoś debila. Postanowiliśmy postąpić tak, jak na dobrych obywateli przystało. Zadzwoniliśmy na policję. Policjanci przybyli z saperami. Saperzy zabrali pocisk i pojechali, policjanci zostali trochę dłużej, żeby wypisać mandat za niszczenie runa leśnego. Nie polecam.

alfons

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
Naznaczony bardzo mądrze postąpiliście niewiadomo co komu do łba strzeli wrzucom do ognia albo coś i potem miej na sumieniu idiotów .A tak z ciekawości ile mandatu dostaliście ?

naznaczony

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 493 postów
  • Locationokolice Gołdapi
100 zł. Ale to było jakieś 8-10 lat temu i od tego czasu taryfikator mandatów pewnie zmienił się kilka razy. Wszystko zależy od tego na kogo się trafi, ale w naszym przypadku za najlepsze możliwe rozwiązanie tego problemu zostaliśmy ukarani.

Złomu z ostatniej wojny leży w ziemi jeszcze baaaardzo dużo. Mimo, że broń jest już często niesprawna, prawo stanowczo zabrania posiadania wykopków. Pozbyć się też nie możesz, bo jeśli wrzucasz w ognisko "dla zabawy" stwarzasz zagrożenie dla osób postronnych, a jeśli sprzedasz, to dokonujesz nielegalnego handlu bronią. Na wszystko jest paragraf. Kolekcjonowania po cichu też nie polecam. Wygadasz się po pijaku, albo niepotrzebnie się pochwalisz i ktoś podkabluje. Skoro nie można tego spieniężyć, zdetonować, ani gromadzić, to po co szukać?

Można oczywiście zabierać ze sobą tylko legalne fanty (np. puste łuski, stare monety) ale nigdy nie wiesz czy nie wykopiesz niechcący pocisku, albo ludzkich szczątków. W obu przypadkach powinno się zawiadomić odpowiednie służby, ale wtedy bardzo łatwo o mandat. Mało tego, jak policja się dowie, że regularnie przeczesujesz okoliczne lasy z wykrywaczem, może zacząć podejrzewać, że w domu trzymasz niewypały. Wtedy może Ci wjechać na chatę, bo jest szansa na poprawienie statystyk. Jeśli jesteś czysty to i tak nic Ci nie grozi, ale po co robić bałagan?

alfons

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
Co prawda to prawda .Jednak istnieje pewna wcześniej już wspominania nietania możliwość a dokładniej pozwolenie na "badania archeologiczne" do których łażenie z wykrywaczem wcześniej opisane na zaje*****e dokładnym wniosku także się zalicza .Wniosek kierowany jest do biura stołecznego konserwatora zabytków później kupa papierkowej roboty , do tego jeszcze ta opłata 82zł .Jednak przeczytałem wniosek i powiem szczerze że nic z tego nie czaję w sensie nie wiem jak go właściwie wypełnić ale to jeszcze nie czas na takie zmartwienia .Co do wykrywacza powoli zaczynam się przełamywać do garretta 250 i powoli do wiosny postaram się uzbierać . :)/>

Użytkownik alfons edytował ten post 01 styczeń 2015 - 00:04

wertas

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
1100 zł, niezły wydatek, ale fajnie, że różne tryby głębokości, wybiórcza deskryminacja i waga niska

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych