Warning: Illegal string offset 'html' in /home/knocker/domains/zombie-zone.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 914 Wasz pierwszy kamuflaż/mundur. - Zombie Zone Forum

Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Wasz pierwszy kamuflaż/mundur.

14 odpowiedzi w tym temacie

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów
Temat na tych samych zasadach co "Twój pierwszy nóż" tym razem jednak rzecz jest o pierwszym wzorze kamuflażu/munduru jaki mieliśmy i kiedy to było.
Można do tego oczywiście dopisać jakąś historię, okoliczności.

Moim pierwszym "mundurem" był woodland - zobaczyłem go w ciuchmexie kiedy wracałem wieczorem ze szpitala z rodzicami. Następnego dnia był już mój.
Nie było to nic firmowego - zasadniczo nie pamiętam bo miałem wtedy 9 czy 10 lat, ale były to spodnie z funkcjonalnymi kieszeniami oraz bluza.
Materiał z jakiego były uszyte był rip-stop'em. Za wielki to nie byłem więc była to na pewno cywilna "wersja" bo wątpię, aby USA miało takich małych żołnierzy ;)

Użytkownik LARPAK edytował ten post 29 czerwiec 2014 - 14:42

Chris

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
mu mu
no moim pierwszym camo tez był woodland :)
dostałem go jakieś 20 lat temu nawet już nie pamiętam od kogo i mam go do dziś i nadal używam
oczywiście był już parę razy przerabiany i szyty na początku zwykłe bdu a później jak wchodziły acu i tym podobne to były przeróbki ale prałem go tylko do tego czasu z 2 razy :D
raz po jakimś bardzo śmierdzącym bagnie ze nawet ja nie mogłem zdzierżyć tego zapachu a raz po tym jak byłem pocięty jak świnia i cały był we krwi
aktualny kolor jest teraz trudny do określenia :P bardzo wyblakłe coś co mogło być woodlandem

alfons

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • LocationŚwiętokrzyskie ST-CE
Moim pierwszym camo również był woodland dostałem go chyba na 10 te urodziny od rodziców .Zakładałem je głównie na ryby. Niestety po paru latach spodnie stały się za małe i nie miałem w czym jeździć na ryby. Na szczęście kupiłem sobie większe i mam je do dziś :D . Zakładam je zawsze jak idę do lasu bo są wygodne i łatwo je wyprać z błota. Jestem bardzo zadowolony. Komplet zawierał spodnie i kurtkę niestety kurtki przestałem używać bo była niewygodna ;) .

PiotrP

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • LocationChełmno
Bluza munduru LWP, klasyczne moro wz.68 w drugiej połowie lat 80tych. Do tego opinacze wojskowe, a zimą czarna kurtka czołgisty, noszone jeszcze na początku lat 90tych. W duże mrozy czarne, ocieplane ogrodniczki czołgisty. Za młodu byłem strasznym buntownikiem, a mój strój był z tym związany. Wtedy na topie były kolorowe fatałaszki i włosy na lukier. :) Poza tym były to ubrania praktyczne i wygodne. Nawet opinacze dobrze mi służyły, gdyż były dobrze dopasowane i miały jakieś nieoryginalne, dobre wkładki. Muszę poszukać w sieci takich zabytkowych ciuchów, chętnie bym w nie wskoczył.

MarcoPralco

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 380 postów
  • LocationGdańsk
Moim pierwszym kamuflażem były zimowe, czteropalczaste rękawice w moro wz.68, znalazłem je kiedyś, jak przeglądałem szpargały ojca. Później okazało się, że są jeszcze spodnie, a reszta niestety zapodziała się gdzieś. Następnie były różne oliv oraz chińske kamuflaże wz.paćnięte farbą i narzygane. :D Pierwszym kupionym mundurem był flecktarn, oczywiście ze względów cenowych. Pewnie wiele osób od niego zaczynało ;)

Yahalom

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
Pierwszy "kamuflaż"/mundur - ciuchy w krowich barwach, tj. metro ;D

RedViper

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • LocationWrocław
Moim pierwszym mundurem był kontraktowy BDU w kamuflażu woodland [obszycia US AirForce, żołnierz (stopniem airman), po którym nosiłem nazywał się Clarke-Doyle i służył w Air Combat Command, w 177th Fighter Wing (Jersey Devils), z tego co wyczytałem z naszywek], kupiłem go dawno temu, gdy jeszcze bawiłem się w ASG.
Jednak w ogóle mój pierwszy kamuflaż to wz.68, znalazłem w szafie czapkę patrolówkę po ojcu, przez długi czas nosiłem codziennie, aż mi głowa przestała się mieścić. Mam ją do dzisiaj, chociaż już nie pasuję. :)

Użytkownik RedViper edytował ten post 01 lipiec 2014 - 21:46

Ramzes

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • LocationToruń
Kupione jakieś 3 miesiące temu spodnie i koszula w pustynnym DPM i koszula woodland DPM :D

LYSSY88

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
Prawdopodobnie w czwartej lub piątej klasie szkoły podstawowej , kurtka od dziadka w "strażackie moro".
Po ok pół roku kupione na targu pierwsze bojówki z oryginalnego moro wz68. , krój coś al'a F1 CCE, to był hit :)
Pół szkoły w takich chodziło :D
Pod koniec szkoły podstawowej dwie lub trzy pary "wędkarskie camo".
A potem to jakoś leciało:
-US wz68
-Milicyjne moro
-US wz93
-M-65
-BDU Woodland
-"Splinter" Milteca i jakieś inne oliwki
-Flectarn
itd itd :)

naznaczony

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 493 postów
  • Locationokolice Gołdapi
U mnie pierwsza była bechatka w kamuflażu wz. 89 "puma". Znajomy moich rodziców pracował w jakichś wojskowych magazynach, a wojsko właśnie się pozbywało starego umundurowania i można było kupić taką kurtkę za śmieszne pieniądze. Miałem wtedy jakieś 11-12 lat. Kurtka była ciężka i średnio wygodna, ale dawała dzielnie radę przez prawie 10 lat :)

Samuel

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
Wpierw u mnie był leśny dpm, kupiony we wakacje jakoś tak w wieku może 16 lat, a później jakoś tak się bajkotało między kamuflażami brytyjskimi, ruskimi, tradycyjną oliwką i obecnie mam nawrót brytolstwa bo biegam głównie w multichłamie. :D
Dbaj o swój nóż, bo kiedyś to dzięki niemu zadbasz o siebie.

Triszer

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
Moje pierwsze kamo to moro ale customowe:) pofarbowane na ciemniejszy kolor i zrobione jaśniejsze plamy lekkim roztworem
bielinki:). Było uszyte w zasadzie od podstaw przez znajomego krawca bo ja miałem ze 130 cm wzrostu (początek podstawówki)
Później ten sam majster uszył mi spodenki z PRLowskiego kamo, w międzyczasie jakieś strażackie portki też miałem, oprócz tego jeszcze były fajne rzeczy dostępne w sklepach GSU czy jaki się to tam zwało. Takie w cętki i coś w podobie lizarda, gdzieś
mam kawałek takiej szmaty, jak znajdę to fotkę dla potomności zrobię:)
Później to już standard, woodlandy, tigery itd.

Memoriam.rec

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • LocationMalbork
Mym pierwszym mundurem był troche wysłużony, całoroczny wz.93. Dostałem go z przydziału kiedy jeszcze byłem w Związku Strzeleckim. A swój prywatny mundur ( taki sam, ale nowy ) kupiłem trzy lata temu.

huzar

Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1455 postów
  • LocationSkwierzyna
Mój pierwszy kamuflaż - to pielucha flanelowa. Na porodówce wśród innych bachorów byłem nie do rozróżnienia. ;)

beryl

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • LocationPiastów
<Kop, kop, kop>
Mój pierwszy mundur, był to mundur harcerski, potem wpadł fleck. Następnym kamuflażem była Polska pantera wz-93 na potrzeby Strzelca, a teraz planuję rosyjskie kamo zakupić.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych