Warning: Illegal string offset 'html' in /home/knocker/domains/zombie-zone.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 914 Dwie lewe ręce! - Zombie Zone Forum

Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Dwie lewe ręce!

6 odpowiedzi w tym temacie

WidzeOrzechy

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
Cześć!

Większość z nas jest prawo lub leworęczna, pewnie znajdzie się w naszym gronie też ktoś oburęczny. Nie chodzi mi o umiejętność pięknej kaligrafii, czy wiosłowania łyżką z rosołem bez lania po brodzie zarówno lewą jak i prawą ręką, ale o wykonywaniu bardziej precyzyjnych czynności typu sprawne przykręcenie-odkręcenie czegoś śrubokrętem, podtarcie tyłka, pokrojenia pomidora (niekoniecznie w tej kolejności :P) i na zszyciu głębokiej rany kończąc. Są też umiejętności mniej precyzyjne, ale wcale nie mniej ważne np., rzucanie (czymkolwiek, komukolwiek, w kogokolwiek ;p), łapanie czy chwycenie pistoletu w tą mniej sprawną rękę i oddaniu kilku celnych strzałów bez uszczerbku na własnym zdrowiu.

Wszyscy na tym forum mniej lub bardziej przygotowują się na sytuacje w której jakoś trzeba przetrwać, przyjmowane są różne scenariusze i kupujemy sobie drogie sprzęty, fajne noże i turbo multitoole, ale czy komuś przyszło do głowy i zastanawiał się nad tym jak przetrwanie było by utrudnione gdyby nasze najważniejsze narzędzie- moją lewą, Twoją prawą rękę trafił szlag?

Sam od jakiegoś czasu bujając się z licznymi kontuzjami mojej nazwijmy ją "dominującej ręki", zacząłem się ostatnio zastanawiać nad przeszkoleniem tej bardziej biernej. I od paru dni, co mam zrobić z lewej, staram się pamiętać że ma być zrobione z prawej, na kształtowanie prawidłowej motoryki, pamięci mięśniowej trzeba poświęcić sporo czasu i im wcześniej zacznę, tym lepiej.

A co wy o tym myślicie?

Triszer

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
Faktycznie, temat godny zastanowienia. Ja nie jestem oburęczny ale jakoś nie mam problemu ze spustem prawa/lewa. Tylko ze
względu na wygodę pracy przy niezgripowanym sprzęcie trzymam go "do góry nogami". Śrubki też bez problemu lewą rozkminiam ale pomidora to bym chyba nie pokroił:)

alfons

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • LocationŚwiętokrzyskie ST-CE
Rozważałem kiedyś taki nieszczęśliwy wypadek o jakim wspomniałeś mianowicie np: walczymy z zombie niestety jeden z nich gryzie nas właśnie w tę "dominującą " rękę nie mamy wyboru ciach ciach i koniec .Po takim przemyśleniu oplotłem sobie rękę bandażami i starałem się wykonywać wszystkie czynności lewą ręką .Nie jest to łatwe jeśli ktoś nie jest przyzwyczajony do wykonywania czynności codziennych tą "mniej dominującą " ręką .

Użytkownik alfons edytował ten post 15 październik 2014 - 18:17

MarcoPralco

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 380 postów
  • LocationGdańsk
W liceum, w klasie maturalnej mój kolega miał wypadek i połamał sobie palce prawej dłoni. Był praworęczny, a tu matura za progiem i trzeba ją jakoś w miarę czytelnie napisać. Nauczył się w 2-3 miesiące, nie pamiętam dokładnie, pisać lewą ręką na tyle dobrze, że bez problemu napisał wszystkie matury. Więc nauka obłusgi wszystkiego lewą ręką w krótkim czasie jest jak najbardziej realna. . Oczywiście sprawność lewej ręki będzi o wiele gorsza, niż tej dominującej, ale zawsze coś. Ciekaw jestem za to, jakby to było z przestawieniem się na nogi. Są przecież ludzie bez rąk, którzy nawet ogolić sie umieją za pomocą stopy.

WidzeOrzechy

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów

Wyświetl postUżytkownik Triszer dnia 15 październik 2014 - 17:14 napisał

Śrubki też bez problemu lewą rozkminiam ale pomidora to bym chyba nie pokroił

Więc zacznij jutro kroić z lewej towary które nie są szczególnie w krojeniu problematyczne, a za parę miesięcy będziesz filetował ryby jak maszyna ;p

@Alfons
Bandażowanie ręki nie jest dobrym rozwiązaniem na dłuższą metę, trzeba wyrobić w sobie nawyk i tyle, a to zajmuje chwile czasu. Jest o co walczyć, kto nie chciałby mieć dwóch lewych rąk? :D

@MarcoPolo
Trochę determinacji i wszystko jest możliwe jak widać. Oczywiście, potrzeba czasu, i po paru miesiącach różnica wciąż będzie znaczna, czy to w pisaniu, czy w większości innych czynnośći, ale gdyby kolega popisał jeszcze tą lewą przez rok, dwa czy trzy pewnie ta różnica zaczęła by się zacierać. I tak jest ze wszystkim
Jeżeli chodzi o nogi to... po paru dniach biegania i walki o życie, umrzeć od fetoru własnych stóp próbując umyć sobie zęby nie jest sposobem w który chciałbym rozstać się z życiem ;p Apocaliptic Darwin Award gwarantowana :D i to bez użycia brzytwy

S.T.A.L.K.E.R.

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
Ja bym zaczął od prostego ćwiczenia kółek prawą i lewą ręką ale nie tym samym tępem oraz wybijania rytmu prawą i lewą z różnym tępem.
Tym sposobem stymulujemy obie półkule mózgu, lewa jest odpowiedzialna za logiczne myślenie, a prawa za myślenie abstrakcyjne.
Takie ćwiczenia mogą pomagać nieco w nauce i szybszym podejmowaniu trudnych decyzji.
Przechodząc do coraz trudniejszych ćwiczeń z czasem pod względem lepszej motoryki i logicznego myślenia będzie nam łatwiej.
Kolega się interesował doskonaleniem umiejętności mózgu pod względem nauki, tworzenia i większego wykorzystania ludzkiego umysłu więc mi się uszczknęło troszkę wiedzy. :P

Użytkownik S.T.A.L.K.E.R. edytował ten post 16 październik 2014 - 01:43

olusia

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
Takie ćwiczenia na "słabszą" rękę można również przeprowadzać np. na siłowni? Zastanawiam mnie czy np zwiększenie ciężaru dla lewej ręki + częstotliwość ćwiczeń dla te ręki udoskonala jej możliwości.

Moje portfolio http://skorzanaszwalnia.pl/ - autorskie projekty prosto z pod palców czeladnika.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych