Warning: Illegal string offset 'html' in /home/knocker/domains/zombie-zone.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 914 Filtry Wody - Zombie Zone Forum

Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Filtry Wody

woda filtr

30 odpowiedzi w tym temacie

Kosa

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 355 postów
  • LocationOsiek
Czołem,

Tak patrzę po naszym forum i patrzę...

Gdzie temat z filtrami do wody o.O ?

A jako że nowe technologie się pojawiają to trzeba czasem temat uaktualnić.

Np. rzecz z jaką wyskoczył LifeSaver.

3 filtry które eliminują też WIRUSY (mało filtrów plecakowych to potrafi)

Bottle (4k-6k l wody - poj. 0,7l) : http://www.lifesaver...uf#.VHOz8MmfWKE

CUBE (5k l wody - poj. 5l)): http://www.lifesaver...be#.VHO0BsmfWKE

JerryCan (10k-20k l wody - poj. 18,5l) : http://www.lifesaver...00#.VHOz98mfWKE

Co o nich myślicie ?

Ogólnie JerryCan wydaje siębyć dobrym rozwiązaniem do Domu by zapewnić dużą ilość sterylnej wody.
Bottle do plecaka, a CUBE pod namiot/ do auta/ na motocykl , lub jak ktoś woli też do plecaka.

Obecnie sam myślę nad zakupem Bottle ( do plecaka - zestaw z zapasowymi wkładami) i Jerrycan ( do domu w szafie - zestaw zabezpieczony folią, z dodatkowymi wkładami) w przyszłym roku. Do tego parę dodatkowych kanistrów do przechowywania wody i tabletki lub H2GO do jej konserwowania. ( By np. w razie W móc przefiltrować zawsze więcej wody i ją zabezpieczyć)

ares

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
Filtry temat mi obcy. Pytanie może i zabawne dla znawcy. Czy przegotowanie wody nie załatwi nam sprawy ??

stalker_PL

Snajper

• Moderator
  • 1022 postów
  • LocationToruń
Nie, ponieważ mogą w niej być chociażby ciała stałe, a nie chciałby nikt raczej pić wody z piaskiem. Dochodzą jeszcze skażenia chemiczne wody.
Rzeczy niemożliwe załatwiam od razu, cuda zajmują mi trochę czasu...
https://www.facebook.com/PawelSP2PR/
https://www.facebook.com/subsurvivors/
Dołączona grafikaDołączona grafikaSP2PR

ares

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
Zanieczyszczenia chemiczne to filtrami osmotycznymi chyba tylko ?? Czy są jakieś prostsze i tańsze co wyeliminują niechciane substancje??

Scorpion

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 44 postów
  • Location3city
Nad buteleczką sam się zastanawiam. Ciekawe tylko dla jakiej wody oni podają tą wydajność, bo nie chce mi się wierzyć, że wytrzyma 4 lub 6 tysięcy (zależnie od modelu) litrów maksymalnie zasyfionej wody z kałuży jak tutaj:

"May the Force be with you"

Kosa

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 355 postów
  • LocationOsiek
Podana ilość wody to jest podana dla w miarę czystej mechanicznie.
Zanieczyszczenia Chemiczne odwalają filtry węglowe.

Często nawet gotowanie nie pomaga na pewne żyjątka.
Dla przykładu wodę kranową w Delhi trzeba gotować 20 minut zanim będzie przydatna do spożycia.

Pokazane przeze mnie filtry są używane na co dzień w Afryce itp.

Do tego filtru najlepiej wcześniej jak najlepiej oczyścić mechanicznie ( złożone ścierki/chusteczki by odwalić muł itp. ) a filtr oczyści nam ją chemicznie i biologicznie i już resztki zanieczyszczeń mechanicznych.

Z tym filtrem można pić wodę z każdej rzeki w PL ( chyba że widzimy wykwity glonów itp. co sugeruje w cholerę nawozów sztucznych.)

Do tego ten filtr automatycznie przestaje działać, gdy się zużyje. Tj. nic nie przefiltrujesz, trzeba wymienić wkład. (Przydatny fjuczer )

Użytkownik Kosa edytował ten post 26 listopad 2014 - 16:54

ares

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
Filtry fajne szkoda że takie drogie:(

Kosa

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 355 postów
  • LocationOsiek
Filtry nie są drogie...

To my mało zarabiamy...

Scorpion

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 44 postów
  • Location3city
A w sytuacjach, kiedy mogą się przydać woda może być bezcenna. Chyba warto odłożyć, albo przynajmniej zaopatrzyć się w wersję minimalną, czyli LifeStraw Personal Water Filter
- http://www.amazon.co...r/dp/B006QF3TW4

Użytkownik Scorpion edytował ten post 27 listopad 2014 - 10:19

ares

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
Może znawcy tematu filtrów polecili by kilka modeli w grupach np: najlepsze, najlepszy stosunek cena / jakość, te niewarte oglądania. Nie chce iść na łatwiznę tylko jestem zielony w tym temacie i sądzę że nie tylko ja.

Kosa

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 355 postów
  • LocationOsiek
obecnie.

1. Lifesaver Bottle / CUBE / Jerrycan
2. Katadyn Pocket / Combi . Mini itp.
3. Filtry MSR.

huzar

Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1455 postów
  • LocationSkwierzyna
Mam dwa filtry (patrz mój BOB, EDC). Tak naprawdę ani jednego, ani drugiego jeszcze nie używałem. Traktuję je jako ostateczność. Z filtrami bowiem jest ten problem, że mają ograniczoną gwarancję użyteczności, a kto będzie mierzył ile wody zużył?
Jeśli więc tylko, jak taka możliwość istnieje wolę się zaopatrywać i używać wody, której jestem pewien (butelkowej - do picia) lub wykorzystywać możliwości uzdatniana wody (filtrowanie i gotowanie).

Użytkownik huzar edytował ten post 28 listopad 2014 - 21:55

Bronq

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • LocationGdańsk
Takie pytanie w kwestii filtrów chociaż po części DIY. Węgiel aktywowany nie ulega specjalnemu przeterminowaniu, czy kupując np. na Allegro filtry do maski MP4 i po przepuszczeniu wody przez szmatkę, taki filtr + tabletki do uzdatniania np. BCB, woda nie uzyska jakiejś zdatności? Oczywiście po całym procesie zostaje jeszcze zagotowanie ;)

Scorpion

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 44 postów
  • Location3city
Na moje, to taka procedura wystarczy dla zapewnienia czystości wody (wyłączając promieniowanie), ale taki filtr w butelce zrobi to szybciej i łatwiej. Nie mniej jednak dla opcji econo Twój plan jest ok.

Kosa

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 355 postów
  • LocationOsiek
Scorpion jak masz pierdolić 3 po 3 to się lepiej nie odzywaj bo jeszcze ktoś zrobi sobie krzywdę...

Scorpion

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 44 postów
  • Location3city
To może powiesz coś z sensem jak raczyłeś się odezwać? Albo wytłumaczysz mi jaką krzywdę sobie zrobi filtrując wodę przez węgiel aktywny a następnie ją gotując?

huzar

Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1455 postów
  • LocationSkwierzyna
Zapewne chodzi o te filtry do maski przeciwgazowej :). Bo ich przeznaczenie jest inne, niż filtrowanie wody. W związku z tym ich skład też jest inny. Jaki nie wiem. Ja jednak bym nie ryzykował filtrowania nimi wody. Można kupić węgiel aktywowany. Poza tym węgiel aktywowany może nie ulega przeterminowaniu, ale się zużywa bo wiąże właśnie szkodliwe związki. Zresztą podobną rolę spełni węgiel z ogniska. Lepsze to niż wypłukiwanie z filtrów nie wiadomo jakiego świństwa.

Bronq

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • LocationGdańsk
Akurat użycie filtrów zakładam jedynie takich, które są hermetycznie zapakowane od tych dwudziestu lat, więc jedyne świństwa, które by były, to te, które są w nich od samego początku ;)

ares

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
Utrzymanie hermetyczności przez 20 lat ?? Czyli jakoś tak od 1994 ?? Jestem sceptyczny, możliwe że nie mam racji.

Bronq

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • LocationGdańsk
Te które posiadam, wydają się być zapakowane dość solidnie, w kilkuwarstwowe opakowania. Nie mam zamiaru dyskutować absolutnie co do ich hermetyczności, bo po 20 latach, może być "niedoskonała". Czy jednak w przypadku, gdy brakuje wody, mamy przedłużający się kryzys "Z", chyba lepiej skorzystać z filtrów, które nie były wykorzystane na polu bitwy aniżeli siorbać wodę z najróżniejszymi "atrakcjami" ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych