Warning: Illegal string offset 'html' in /home/knocker/domains/zombie-zone.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 914 Polecane Polary, wszystko o polarach. - Zombie Zone Forum

Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Polecane Polary, wszystko o polarach.

12 odpowiedzi w tym temacie

SiwyBLS

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • LocationPoznań/ Konin
Witam.
W celu miłego rozpoczęcia postu powiem że ostatnio przy pierwszych przymrozkach, będąc dumny z mojej ulubionej kurtki od Helikona -Gunfighter, zacząłem być ślepy na to jak bardzo jest mi w niej zimno nawet gdy ubiorę bluzkę na długi rękaw, drugą taką samą ale grubszą i sweterek. W końcu posłuchałem rodziców i kobiety i ubrałem starą dobrą M65 od Heliokna i zaskoczony byłem BARDZO bo nie wydaję się ona gruba, ale przez to że jest taka trochę luźna to trzyma ciepło z podpinką. Niestety Gunfighter w miejscu gdzie zaczął dolegać do ciała (podczas zginania rąk) strasznie wyziębiał to miejsce więc wylądował w szafie. ale...

Rozpoczynając nasz ostateczny temat rozmów przejdę do sedna sprawy - nosząc 3 warstwy ciuchów przestajemy czuć się komfortowo (no ja mam to gdzieś bo jakoś tego nie czuję, ale wkurza mnie rozbieranie się w pracy), a dziewczyna moja od kilku lat zachwala sobie jeden polarek który dostała na rajdach off road z własna ksywką na zamówienie i zacząłem serio się zastanawiać nad polarem. Bo skoro przy -12 stopniach założyła tylko polarek i ramoneskę i było w niej ciepło to coś w tych polarkach musi być magicznego :D

Polecaliście kiedyś mi 2 polarki z decathlonu o gramaturze 50 i 200. Nie kupiłem ich niestety bo jakoś nie było już potrzeby a wtedy nie było kasy. Znacie jakieś "zimowe" polary, nie za drogie a takie żeby jednak pozwalały czuć komfort podczas taktycznego podróżowania operatora z jednostki ELITE'arnej ZZ XD

ares

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
Moje 3 gr w temacie sam polar to nie bardzo. Koszulka termoaktywna, cienki polarek 100, do tego polar o gramaturze 300 i membrana to ma sens. Szkoda kasy na byle jakie polary. Kupuj markowe na alledrogo można wypatrzeć kontraktowego polarteca, ja bym w takiego celował. Oczywiście mam kilka polarów a najbardziej lubię helikona liberty.

huzar

Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1455 postów
  • LocationSkwierzyna
Ja ma Partiota (helikona) i też polecam. Zresztą to nie jedyny ciuch tej firmy i ze wszystkich jestem zadowolony.

Martinez Wood

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
Kontrakt US Polartec-a był ostatnio w sklepie armyworld. pl za ok 70-80 plnów :)

SiwyBLS

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • LocationPoznań/ Konin

Wyświetl postUżytkownik ares dnia 02 grudzień 2014 - 19:05 napisał

Moje 3 gr w temacie sam polar to nie bardzo. Koszulka termoaktywna, cienki polarek 100, do tego polar o gramaturze 300 i membrana to ma sens.
Może nie rozumiem zasady używania koszulek termoaktywnych. Zawsze myślałem że jest ona potrzebna gdy się pocimy aby nie pozwolić aby wychłodzony pot był blisko naszego ciała i wyziębiał ciało. Ale narazie nie spotkała mnie taka sytuacja żeby spocone ciało wystawiać na wiatr. Raczej gdy chodziłem w gunfighterze w cieple to trochę się pociłem ale wtedy wiatr nie wyziębiał, a teraz jest po prostu na niego za zimno :) Więc chodzi mi tylko o jakiś zamiennik tych kilku warstw które aktualnie nosze.

Wracając tylko do zalet M65, dziś założyłem tylko do roboty combat shirt i na to sweter, plus M65 i było w sam raz. Wracając założyłem tylko M65 i combat shirt i było znośnie, a założę się że Gunfighter by sobie nie poradził :D

ares

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
Bawełna (podkoszulka), polar, i znowu coś z bawełna. To już lepiej sweterek z wełny. Koszulka termoaktywna lepiej"trzyma" ciepło od bawełny. Sprawdzone ja raczej ciepłolubny jestem, w pracy te same warunki termiczne mam ja i koledzy. Oni w bawełnianych podkoszulkach i pozapinanych pod szyje polarach ( wszyscy mamy takie same modele) ja w koszulce termoaktywnej i nie jestem już w stanie nosić polaru bo mi za gorąco, wiec zakładam bluzę drelichową. Gdy założę pod koszulkę bawełnianą to w tym polarze mi jest za zimno.
Pewnie po tych obserwacjach jak to napisałeś nie rozumie używania koszulek termoaktywnych.
Człowiek śpiący wydziela 30 g pary wodnej w ciągu godziny, a pracując fizycznie nawet do 200 g pary wodnej w ciągu godziny. Wniosek prosty bawełna zawsze będzie na Tobie lekko wilgotna, chyba że masz jakieś anomalie i sięw ogóle nie pocisz. To wtedy faktycznie Ciebie to nie dotyczy.

gorylekto

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
Turystyczna szkoła zaleca noszenie syntetyków jako pierwszej warstwy, ewentualnie wełna merino. Bawełna się nie nadaje.

Użytkownik gorylekto edytował ten post 03 grudzień 2014 - 15:04

SiwyBLS

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • LocationPoznań/ Konin
Nie mówi że się nie pocę bo każdy prędzej się raczej poci, ale chodzi o to że nie pocę się w takim stopniu żeby czuć to na sobie. Chociaż zauważyłem że jak założyłem combat shirta to czułem się spocony bardziej niż gdy miałem zwykła T shirtkę. Ale to raczej wina tego że pod tshirtem nie czuję że się wychładza mój pot, a pod combat shirtem (takie jest jego założenie) szybciej dochodzi do wentylacji niż w przypadku zwykłęgo t-shirta.

Ale wracając, nie będę specjalnie kupował termoaktywnej bo potrzebuje polarka tylko żeby przemieścić się po kilka kilometrów po mieście. Ale kupię gdy będe wybierał się na jakieś turystyczne wyprawy. Narazie nigdy nie używałem termików i nie mam pojęcia jak to działa. Każdy inaczej to opisuje i generalnie nadal mam mętlik w głowie ;)

ares

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
Powiem Ci tak byś miał obraz. Szkoda że tak późno kupiłem przyzwoitą koszulkę termoaktywną. Komfort w noszeniu na co dzień nieporównywalny. Dobra przylegająca do ciała koszulka termoaktywna jest po prostu niezastąpiona. Odżałuj około 80 zł i sobie wyrobisz sam zdanie, i raczej małe szanse byś nie był zadowolony. Kiedyś też byłem sceptycznie nastawiony.

SiwyBLS

Przewodnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • LocationPoznań/ Konin
Dobra a jak wygląda sytuacja gdy chce ściągnąć polar i iść do pracy w samej tylko koszulce? Czy wtedy nadal grzeje bardziej od zwykłej bawełnianej T shirtki czy raczej lepiej oddycha a ciepła zostawia tyle samo? :)
Sprawa wyglada tak ze w pracy (Amazon w Poznaniu) mamy na tyle ciepło że w koszulce zwykłej się człowiek nawet poci, a nie chce się przebierać w termoaktywną po pracy żeby tylko wyjść do autobusu i dojść od autobusu te 4 kilometry z autobusu do domu :)

gorylekto

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów

Wyświetl postUżytkownik ares dnia 03 grudzień 2014 - 18:25 napisał

Powiem Ci tak byś miał obraz. Szkoda że tak późno kupiłem przyzwoitą koszulkę termoaktywną. Komfort w noszeniu na co dzień nieporównywalny. Dobra przylegająca do ciała koszulka termoaktywna jest po prostu niezastąpiona. Odżałuj około 80 zł i sobie wyrobisz sam zdanie, i raczej małe szanse byś nie był zadowolony. Kiedyś też byłem sceptycznie nastawiony.

Ares polecasz coś konkretnego?

ares

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
Jeśli w pracy jest Ci za gorąco w bawełnie to tym bardziej będzie Ci za gorąco w termoaktywnej. Takie obserwacje poczyniłem na sobie. Nie drążyłem tematu ale chyba są termoaktywne na cieplejsze sezony i na zimę, ale za tą informację nie dam sobie głowy obciąć, tak mi się coś kojarzy. Może jakiś ekspert się wypowie.
Co polecam ??? Ciężko powiedzieć nie znam wszystkich produktów a nawet wszystkich firm. Powiem za to co mogę odradzić 4F odradzam szybko z koszulki zrobiła się szmata z supełkami. Kontraktowe armii brytyjskiej fajnie się zachowują jednak są luźne. Przylegające do sylwetki trzeba mierzyć. Normalnie zazwyczaj na mnie potrzebne L termoaktywna nie pamiętam firmy dobrałem XL jako optymalną, ładnie przylega ale nie ściska.

stachoo

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
  • LocationBartoszyce
Pozwolę sobie trochę odkopać. Brytyjski polar- potwierdzam, jest cieplutki, a luźny dlatego, że przeznaczony jest do noszenia pod czymś i jednocześnie na czymś. Zwykle kontrakty we wszystkich szpejach czy innych odzieżach są conajmniej ,,O.K.".
Pozdrawiam.
,,Always look at the bright side of life..."

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych