Warning: Illegal string offset 'html' in /home/knocker/domains/zombie-zone.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 914 Racja żywnościowa DIY/ZTS. - Zombie Zone Forum - strona 2

Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Racja żywnościowa DIY/ZTS.

36 odpowiedzi w tym temacie

sucharekPL

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • LocationPelplin
Można też do racji na ciepło do podgrzania użyć nadmanganianu potasu z glicerolem w folii aluminiowej.
Tylko problem z ceną

Użytkownik sucharekPL edytował ten post 25 marzec 2015 - 21:32

Prawdziwy patriota dla Ojczyzny gotów oddać żywota.

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów
Koszt, czas palenia, ilość, kaloryczność?
Jakiej ilości potrzeba do zagotowania 0,5l wody na otwartym powietrzu, w otwartym kubku przy średniej temperaturze powietrza 10 st. C i słabym wietrze?

sucharekPL

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • LocationPelplin
Dokładnie nie powiem ale nadmanganian w aptece kosztuje 9zł
Glicerol nie wiem dałem taki przykład bo mieliśmy kiedyś na kółku chemicznym taki eksperyment.

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów
Czyli zaproponowałeś coś co jest kosztowne i nie wiesz do końca jak działa i na ile jest przydatne.

MarcoPralco

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 380 postów
  • LocationGdańsk
Przydatne jedynie do rozpalenia ognia, kiedy nie ma się innej możliwości. Opcja mega kosztowna jeżeli ktoś chciałby w ten sposób ogrzewać puszki z żarciem. Nadmananianu można używać w razie czego do uzdatniania wody, więc palenie nim byłoby martnotrawstwem według mnie. Na youtubie łatwo można znaleźć filmiki, gdzie takie "typowe" opakowanie nadmanganianu potasu kupione w aptece spala się w parę sekund. W tym czasie sama puszka nie zrobi się nawet lekko ciepła, a co dopiero jej zawartość IMO użycie tego sposobu do ogrzewania puszek z żarciem jest pomysłem kompletnie idiotycznym, o ile ktoś nie jest zamknięty w hurtowni nadmanganianu i gliceryny. Wtedy z resztą też lepiej uważać, gdyż reakcja może wydzielać szkodliwe opary. ;)

Cyrith

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
Wymieniłbym wafle kukurydziane na coś bardziej treściwego. Może pumpernikiel? Ma do pół roku terminu przydatności do spożycia i można go dostać w małych opakowaniach. Jest niestety sporo droższy.

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów
Temat nadmanganianu na forum był omawiany - byłem ciekaw kiedy się pomysłodawca zorientuje, że to się nie nadaje.

Pumpernikiel sprawdzałem - daty ważności maks 2 - 3 miesiące jak nie mniej! I to znacznie mniej.

Bronq

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • LocationGdańsk
Pomysł takich racji bardzo mi się podoba i chętnie sam bym spróbował się pobawić, zwłaszcza, że zestawy można śmiało dostosować do siebie. Mam tylko jedno pytanie techniczne, bo albo nie jest to opisane albo mi umknęło (co również by mnie nie zdziwiło) - w jaki sposób zgrzewałeś folię?

sucharekPL

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • LocationPelplin
Dałem taki przykład na podgrzewacz ale dzięki za wytknięcie błędu

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów
Podliczyłem na szybko ilość kcal w podstawowej suchej racji jaką stworzyłem i wyszło mi 750 kcal (bez gumy do żucia).

Racja sucha typu "S" (menu S-6) ma 1393,95 kcal.
http://sklep.arpol.n...zestaw-s-6.html
Z tym, że posiada 100 gram mleka zagęszczonego, które wg internetu ma 338 kcla.
http://www.tabele-ka...kulator-kalorii
Dodatkowo jest jeszcze kawa (2 saszetki) oraz guma do żucia.
Więc mamy lekko powyżej 1000 kcal.

Natomiast racja żywnościowa oparta o pasztet i szynkę drobiową, razem z mlekiem zagęszczonym ma 1256,95 kcal:
http://sklep.arpol.n...zestaw-s-5.html
Co bez mleka zagęszczonego daje 918 kcal.

Przy zestawie S-8 z Arpolu z konserwą wieprzową i pasztetem mamy tylko 1022,95 kcal:
http://sklep.arpol.n...zestaw-s-8.html

Później wrzucę wartości energetyczne dla produktów jakie wybrałem oraz podliczę zestawy.

Do całości postanowiłem dorzucić:
- łyżka plastikowa - 0,07 zł
- nóż plastikowy - 0,06 zł
- ręcznik papierowy x 5 - 0,10 zł

naznaczony

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 493 postów
  • Locationokolice Gołdapi
A co sądzisz o dodaniu do tej racji jakiegoś izotonika w proszku w woreczku strunowym? Jak będziesz się spodziewał jakiegoś ostrego wysiłku i będziesz miał czas przygotować, to izotonik na pewno będzie lepszy niż zwykła woda. Jak Ci się trafi sraczka na jakimś biwaku albo co gorsza w czasie shtf to zapewni chociaż minimalne nawodnienie, bo z własnego doświadczenia wiem, że przy ostrzejszych przypadkach zwykła woda przeleci przez jelita raz dwa. A nawet jak nie będziesz miał czasu ani potrzeby wykorzystać to i tak na tym nie stracisz, bo taka saszetka zajmuje tyle miejsca co nic.

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów
Myślałem o czymś z półki dla sportowców przechodząc dzisiaj koło niej w Carefour, ale średnio chciało mi się tam grzebać, a ceny nie są zachęcające.
Do tego odpada przepakowywanie czegokolwiek sypkiego z oryginalnych większych opakowań do mniejszych bo będzie łapać wilgoć.

ares

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
Niekoniecznie są izotoniki np
http://www.decathlon...id_8273068.html

Pakowany jak widzisz odmierzasz ile trzeba i robisz napój, skoro przy zakręcanym pojemniczku nie łapie wilgoci to i w strunowym powinien dać rade.
Testuje go właśnie i wychodzi nieźle. Smak oki.

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów
W Biedronce pojawiła się sałatka z tuńczykiem i warzywami - cena to 6 zł, ale jest tego bodajże 280 gram i ważność do lutego 2018 roku.
Wartość energetyczna to 702 kalorie.
Nie jest to taka sałatka jak kiedyś w sosie pomidorowym, ale też smaczna.

Na szybko policzyłem ile kalorii zawierają moje racje żywnościowe - zestawy takie jakie założyłem na początku:

ZESTAW 1:
Wafle kukurydziane 35 g - 133
Sezamki - 141
Cukier 3 szt. - 12
Miód - 47
Mielonka 110 g - 132/138
Pasztet 131 g - 267/274
Guma do żucia -
Herbata Tetley - 2
Herbata Vitax - 3
RAZEM: 737/750

ZESTAW 2:
Sezamki - 141
Cukier 3 szt. - 12
Miód - 47
Mielonka 110 g - 132/138
Pasztet 131 g - 267/274
Gorący kubek - 60/64 lub na wypasie 110/130
Guma do żucia -
Herbata Tetley - 2
Herbata Vitax - 3
RAZEM: 797/814 lub na wypasie 860/880

ZESTAW 3:
Sezamki - 141
Cukier 3 szt. - 12
Miód - 47
Parówki kotlińskie - 536
Fasolka w sosie pomidorowym - 364/404
Pasztet 131 g - 267/274
Guma do żucia -
Herbata Tetley - 2
Herbata Vitax - 3
RAZEM: 1563/1614 lub na wypasie 1613/1680

ZESTAW 4:
Sezamki - 141
Cukier 3 szt. - 12
Miód - 47
Mielonka 110 g - 132/138
Fasolka w sosie pomidorowym - 364/404
Pasztet 131 g - 267/274
Guma do żucia -
Herbata Tetley - 2
Herbata Vitax - 3
RAZEM: 1161/1212 lub na wypasie 1211/1278

ZESTAW 5:
Sezamki - 141
Cukier 3 szt. - 12
Miód - 47
Sałatka z tuńczyka z warzywami - 702
Guma do żucia -
Herbata Tetley - 2
Herbata Vitax - 3
RAZEM: 1040

Jak łatwo można zauważyć niekiedy (zależnie od zestawu) przewyższają lub dorównują gotowym zestawom z Arpolu.

Poochacz

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
LARPAK, fantastyczna robota. Zastanawiałem się właśnie nad treściwymi gorącymi daniami do BOBa, teraz wiem co jest sprawdzone. Jeśli chodzi o coś słodkiego to polecam wspomnianą przez Ciebie chałwę. Ma dość długi termin spożycia, jest bogata w składniki odżywcze i wysokokaloryczna (wg pierwszej lepszej strony z google 100 g zawiera 536 kcal)

LARPAK

Zombie Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3283 postów
Tą, którą zakupiłem posiada w 100 gramach 520 kcal, ale w opakowaniu już tylko 260 kcal.
Przydatność do spożycia trochę ponad rok.
Sezamki natomiast mają 141 kcal w opakowaniu i są znacznie tańsze więc można zabrać więcej opakowań.
Niestety nie są one tak treściwe jak chałwa, która zapewne starczy na dłużej...

Szary

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
  • LocationOkolice trójmiasta
Świetna robota. Zainspirowałeś mnie, już zacząłem pracować nad własnymi racjami.

W Auchan u mnie w dziale sportowym są izotoniki w proszku w ilości na jeden kubek. Ceny nie pamiętam, pewnie wychodzi drożej niż kupienie większej ilości i przesypanie do woreczka :( .

Kisiele mają długie daty przydatności i ponoć można je bezpiecznie zjeść nawet dwa lata po upływie terminu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych