Warning: Illegal string offset 'html' in /home/knocker/domains/zombie-zone.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 914 Broń biała improwizowana - Zombie Zone Forum

Skocz do zawartości

Welcome to Zombie Zone Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Broń biała improwizowana

7 odpowiedzi w tym temacie

Panterka

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów
  • LocationSzczecin
Tu wszystko takie fachowe, łuki, maczety, noże...
A co, gdy tych rzeczy nie mamy przy sobie gdy dopadła nas apokalipsa? Mamy tylko telefon, klucze i portfel ;-).
Jak zrobić broń z niczego, albo z rzeczy codziennego użytku?
Kiedyś znalazłam jak można zrobić dość morderczą broń (na zombiaki też), mając drewniany kij baseballowy, dwie pary łyżew i śrubokręt. Taka ulepszona "zagwozdka" czyli kij nabity gwoździami.
Jakieś pomysły?

Kageyoshi

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • LocationPolska

Wyświetl postUżytkownik Panterka dnia 02 październik 2017 - 23:20 napisał

Tu wszystko takie fachowe, łuki, maczety, noże...
A co, gdy tych rzeczy nie mamy przy sobie gdy dopadła nas apokalipsa? Mamy tylko telefon, klucze i portfel ;-)/>.
Jak zrobić broń z niczego, albo z rzeczy codziennego użytku?
Kiedyś znalazłam jak można zrobić dość morderczą broń (na zombiaki też), mając drewniany kij baseballowy, dwie pary łyżew i śrubokręt. Taka ulepszona "zagwozdka" czyli kij nabity gwoździami.
Jakieś pomysły?

Hehe, kij baseballowy z łyżwami tez jest dość wyszukany, bo moim zdaniem nie każdy ma takowe rzeczy w domu, a tym bardziej ze sobą w pracy czy podróży.

Jeśli chodzi o improwizowanie w domu to jest sporo rzeczy które można wykorzystać, wystarczy kij od miotły, taśma i kawałek szkła lub nóż i mamy fajna dzidę/włócznie. Zazwyczaj w każdym domu jest tez młotek który sam w sobie daje radę, śrubokręty również można zamocować na jakiś kij i zrobić dzidę.

Większym problemem staje się zdobycie broni poza domem np. w podróży. Chociaż i tutaj nie jest tak źle, każdy ma klucz do kół który świetnie nadaje się do rozwalania głów zombie. Z rozbitego lusterka tez można zrobić prowizoryczny nóż, a z pomocą jakiegoś grubszego kija z lasy to i dzidę ;-)

To takie tylko pomysły na szybkiego, jak będę miał chwilkę to na pewno uzupełnię o nowe pomysły, ale temat jak najbardziej rozwojowy :-)
"Jest nikim ten, kto nie ulepsza świata" - Królestwo Niebieskie

Panterka

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów
  • LocationSzczecin
Tak, buława z łyżew faktycznie wyszukana, ale biorąc pod uwagę przeciętnego Kowalskiego/Smitha, prędzej zrobi i zabije buławą niż łukiem. Strzelałam z łuku i bez instruktora można się samemu pociąć a zombiakowi nie zrobić krzywdy.
Ogólnie - co w sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do specjalistycznego sprzętu - tak chyba powinno brzmieć pytanie. Ale może przeszperać kilka domów/mieszkań.
Przeglądając swoje mieszkanie stwierdziłam, że jedyną rzeczą jaką mogę użyć to młotek, śrubokręt (żywemu w oko albo w szyję), bo już noże mam małe i tępe, a najostrzejszy jest porcelanowy :D.
Z opcji broni niekonwencjonalnej (ale tylko na żywych, na zombiaki nie zadziała) jest lizak. Mały, taki najlepiej Chupa Chups, który trzymasz w dłoni tak, by spomiędzy palców wystawał patyk. Patykiem atakujesz wroga w oko lub w szyję.

ares

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
Nie to żebym krytykował ale w podroży kij baseballowy, ( pomijam fakt ze w Polsce uznawany za broń wiec i pozwolenie ), łyżwy ja z nimi nie podróżuje. Jednak przy sobie mam zawsze nóż, latarkę, i inne drobiazgi. @ Panterka pisałem już dziś o tym że może zaczniesz składać swoje własne EDC ( tu już sama zauważyłaś potrzebę ). Jakby co jest na forum post można podpatrzeć co maja inni.

Panterka

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów
  • LocationSzczecin
Ja się interesuję bardziej teoretycznie. Szukam ciekawostek, rzeczy i hacków których mogłabym użyć w różnych systemach postapokaliptycznych RPG. Stąd zainteresowanie (o lizaku jako broni dowiedziałam się dawno temu z programu, w którym symulowano różne katastrofy, o buławie ze strony Modern Combat & Survival).
I jakoś tak rozgladając się po mieszkaniu stwierdziłam że kompletnie nie mam się czym bronić. Gorzej! Nie mam nawet latarki! I faktycznie myślę, że taka latarka, zapałki to przydatna rzecz. Ale nóż? Nóż jest cool, nie przeczę, ale gdzie ja mam go trzymać? W torebce? :huh:

ares

Rekrut

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
Tak nóż w torebce a kto zabroni ?? Jednak noszenie noża w celach obronnych odradzam daje zgubne poczucie pewności, do tego może się trafić ktoś kto będzie w tym lepszy, nie mówiąc o aspektach prawnych bo do unieszkodliwienia napastnika nożem to trzeba go dość poważnie uszkodzić ( przekroczenie granic obrony koniecznej). Na czasy przed apokaliptyczne zalecał bym dobry gaz w kieszeni, prosty w obsłudze do tego skuteczny i ewentualnie łatwiej się wytłumaczyć. Nóż nieodzowny ale nie do obrony. Co do latarki ekspertem nie jestem jednak najbardziej uniwersalne są te z zoomem ( zmienny kąt rozsyłu światła).

AbraKadabra

Hunter

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1314 postów
  • Locationmałopolska
Też polecam gaz do obrony. Nawet nie tyle na ludzi co na natrętne (bez smyczy i kagańca) psy świetnie sie nadaje. Nie robi huku, można użyć dyskretnie a pies już nam się nie będzie naprzykrzał. Z latarek to chyba najlepsza compactowa czołówka. Można używać tradycyjnie (z ręki), ale też założyć na głowę lub wogóle na cokolwiek. Do tego przeciętna czołówka ma kilka trybów świecenia w tym również tryb migania.
"Nie ma takiej choroby, której nie dało by się wyleczyć za pomocą 30.06" E.Hemingway

Panterka

Zwiadowca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów
  • LocationSzczecin
Czekaj, odświeżę inny temat, bo pytanie będzie dotyczyło latarki, nie broni.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych